OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümünde Şehitlerimiz Törenlerle Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümünde Şehitlerimiz Törenlerle Anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümünde, yurdun her yanında olduğu gibi Osmaniye´de de şehitlerimiz törenlerle anıldı. Asri Mezarlık Şehitliğinde düzenlenen törene, Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Adli Yargı Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Baro Başkanı Dilem Aksoy, Vali Yardımcıları Yusuf Özdemir, Mehmet Çubuktar, Huriye Küpeli Kan ve Alp Eren Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri,  Şehit aileleri, Gaziler ve yakınları, okul müdürleri katıldı.

 

Şehitlikte düzenlenen törenin devamında Kuran-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından şehitlerimizin ruhuna dua edildi. Törenin son bölümünde, Vali Kerem Al ve protokol mensupları, şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek, mezarlara karanfiller bıraktılar. Vali Kerem Al, şehitlerimizin mezarlarını ziyareti sırasında, şehit aileleri ile bir süre görüşerek, şehitlerimize rahmet ve ailelerine sabırlar diledi.

 
   
   
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.