OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı

Ahmet Cevdet Paşa toplantı salonunda yapılan 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Hayat Olsun Projesi İl Yönetim Kurulu Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ayşenur BÜLBÜL, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan ÇİFTÇİ, Belediye Başkanlıkları Temsilcileri, Orman İşletme Müdürlüğü Temsilcisi Günay ÇOLAK ONAY, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat GÜNGÖR, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Temsilcileri, Merkez Mahalle Muhtarları katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK yaptığı konuşmasında Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ayşenur BÜLBÜL ve toplantıya katılan  katılımcılara hoş geldiniz diyerek Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün Okullar Hayat  Olsun Projesi kapsamında  projenin amacı, projenin gerçekleri, tarafların sorumluluk ve yükümlülükleri hakkında bilgiler aktardı sonra katılımcılara çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu Müdür Yardımcısı Hasan ÇİFTÇİ; İl genelinde yapılan faaliyetlere ilişkin sunum yaparak projenin etkin ve düzenli olarak devam ettiğini, proje hakkında okullarımızın halka açık olarak, halkla bütünleşmesi, halkın okullarımıza ne gibi katkı sağlayıp sahiplenmesi konusunda katılımcılara düşen sorumluluklardan bahsederek katılımcılara teşekkür etti.

Orman İşletme Müdürlüğü yetkilisinin yaptığı konuşmada; Orman Genel Müdürlüğünün mevzuat kapsamında yaptığı protokoller, uygulama örnekleri, amaçları, kapsamı ve dayanakları ve taraflarının yükümlülüklerinden bahsederek, okullarımızdan gelen talepler karşısında hazırlanan fidan talebine ait etüt raporları düzenleyerek il merkezimizde 28 okulda peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları yapılmıştır. Dedi.

Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Temsilcisi Ayşenur BÜLBÜL yaptığı konuşmada katılımcılara hoş geldiniz diyerek,  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında projenin amacı, projenin gerçekleri, tarafların sorumluluk ve yükümlülükleri hakkında bilgiler vererek, Türkiye’de Hayat Boyu Öğrenmeye katılım oranının düşük olduğunu ve süratle yapılan çalışmalar, projelerle bu oranın artış gösterdiğini, yapılan çalışmaların halka daha iyi anlatılarak halkımızın Okullarımızla daha fazla buluşmasını sağlamak yönünde temennilerde bulunarak toplantıya katılmaktaki memnuniyeti belirterek katılımcılara teşekkür etti.

 

Düzenlenen toplantıda ilimiz genelindeki okullarımızda yapılan “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında ve faaliyetler hakkında konuşmalar yapılarak, yapılan projelerin uygulanması hakkında yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri görüşüldü.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.