OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015–2016 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı, Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK tarafından çelenk sunulması ile başladı. Çelenk törenine Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin, Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan Ayanoğlu ve Başkan Yardımcısı Cengiz İbicioğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları MıllaKatık, ve Hasan Çiftçi, Şube Müdürleri Hasan Karkın, Hayrettin Tekdöş, Mehmet Sünbül, Saffet Sarıdağ, Abdullah Tekdemir ve Okul Müdürleri katıldı.
2015–2016 Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

2015 – 2016 Eğitim Öğretim Yılı, Atatürk Anıtına İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK tarafından çelenk sunulması ile başladı. Çelenk törenine Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin, Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan Ayanoğlu ve Başkan Yardımcısı Cengiz İbicioğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları MıllaKatık, ve Hasan Çiftçi, Şube Müdürleri Hasan Karkın, Hayrettin Tekdöş, Mehmet Sünbül, Saffet Sarıdağ, Abdullah Tekdemir ve Okul Müdürleri katıldı.

Daha sonra Cebelibereket İlkokulunda düzenlenen törene Törene Vali Kerem Al, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Yardımcısı Rıfat Şahin, Talim Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Maarif Müfettişleri Başkanı ve Başkan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul müdürleri, çok sayıda öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı. Vali Kerem Al, okul girişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerine, dördüncü sınıf öğrencileri tarafından "Okulumuza hoş geldiniz" çiçeği verilmesiyle devam etti.

Törenin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü Çelik, 2015–2016 eğitim-öğretim yılının öğrenciler, öğretmenler ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyerek, “2015–2016 eğitim öğretim yılında ilimiz genelinde okula yeni başlayan 9012 öğrencimiz bulunmaktadır. Bununla birlikte 428 okulumuzda 7320 öğretmenle toplamda 122 Bin 589 öğrencimiz ile eğitime başlamaktayız” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Çelik sözlerinin devamında öğrencilere hitap ederek, “Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyorum” diye konuştu. Sözlerinin devamında öğretmenlerden, kendi çocuklarının nasıl bir eğitim almalarını istiyorlarsa öğrencilerini de o şekilde eğitmelerini isteyen İl Milli Eğitim Müdürü Çelik, il genelindeki kurslar hakkında da bilgi vererek şunları söyledi, “2014–2015 eğitim öğretim yılında il genelinde 100 kurs merkezinde 1614 destekleme yetiştirme kursu açılmış olup, 983 öğretmenimiz görevlendirilmiş ve 30 Bin 149 öğrencimiz bu kurslardan faydalanmıştır. Bu eğitim-öğretim yılında da mezun olan öğrencilerimiz dahil bütün öğrencilerimiz bu kurslardan faydalanacaklardır. Ayrıca 2015-2016 eğitim öğretim yılında Bakanlığımız tarafından gönderilen toplam 1.730.577 adet ders kitabı bütün okullarımızda öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirilerek öğrencilerin sıralarına bırakılmıştır.” dedi.

Törenin devamında öğrenciler adına konuşan 4. sınıf öğrencisi Armina Davarcı ise çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın ancak bilgiyle mümkün olacağı bilinciyle yeni öğretim yılına başladıklarını ifade ederek, yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrenciler için başarılı geçmesini diledi. Konuşmanın ardından 4. sınıf öğrencilerinden Gülhan Irmak Bolatcan “İlköğretim Haftası” adlı şiiri okudu.

Son olarak konuşan Vali Kerem Al ise öncelikle tüm öğrenci ve öğretmenlerin başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini temenni ederek, “Eğitim bireyler için olduğu gibi milletler ve devletler için de olmazsa olmazdır. Asla ertelenemez, ötelenemez. Bu bilinçle çalışıyoruz” diye konuştu. Öğrencilere güvendiklerini belirten Vali Al, “Çocuklarımızın çok çalışacaklarına, azimli olacaklarına inanıyoruz. İlimizin belli bir başarısı var. Elbette bu başarı yeterli görülemez. Başarımızı daha da yükseltmek istiyoruz” dedi. Vali Kerem Al, sözlerinin devamında öğretmenlere hitap ederek, “Öğretmenlerimiz, elbette öğrencilerimizi bilgiyle buluşturacaklar, ancak onlardan arzumuz şudur ki; öğrencilerimizi ayaklı birer kütüphane değil; araştıran, sorgulayan, hoşgörü sahibi, ortak yaşama ayak uydurabilen, demokrasiye inanan, ahlaklı, faziletli ve erdemli nesiller olarak yetiştirmeleridir. Çağımızda bilgiye ulaşmak oldukça kolay. Cep telefonlarımızdan bile ulaşabiliyoruz. Bu nedenle bilginin yanında, milletimizin değerlerini, kültürünü, ahlaki değerlerimizi çocuklarımıza öğretmeliyiz” dedi.

Törenin ardından okulda bulunan Z-Kütüphanenin (Zenginleştirilmiş Kütüphane) açılışı Vali Kerem Al tarafından yapıldı.  Vali Al, açılış sonrasında okulun giriş katında bulunan Z-Kütüphane hakkında bilgi aldı. 3000 kitapla öğrencilere hizmet veren Z-Kütüphanenin sistemi sayesinde hangi öğrencinin kaç kitap okuduğunun kayıt altına alınacağı bilgisini alan Vali Al, Z-Kütüphanenin okula hayırlı olmasını ve öğrencilerin başarılarına katkı sağlamasını temenni etti.

 

Vali Kerem Al ve protokol mensupları son olarak öğrencilere okul kitaplarını dağıttılar. Öğrencilerle günün anısına fotoğraf çektiren Vali Al, daha sonra okuldan ayrıldı.


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.