OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Cebelibereket Kültür Merkezi´nde kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Cebelibereket Kültür Merkezi´nde kutlandı. Törene Vali Vekili Huriye Küpeli Kan, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı ve Başkan Yardımcısı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Cebelibereket Kültür Merkezi´nde kutlandı

Protokol mensupları tören öncesinde Cebelibereket Kültür Merkezi Sergi Salonunda sergilenen, Osmaniye´deki okullarda görev yapan resim öğretmenlerinin resimlerinden oluşan Karma Resim Sergisini gezdiler.

Serginin gezilmesinin ardından Cebelibereket Kültür Merkezi Salonundaki törene geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okuması ile başlayan törenin devamında, günün anlam ve önemini belirten konuşma Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenlerinden Nazım Tolga Uzel tarafından yapıldı. Nazım Tolga Uzel, ilmin olduğu yerde hiçbir kötülüğün barınamayacağını ifade ederek, “İlmin olduğu yerde ne cehalet ne zulüm kalır. İşte biz öğretmenler bunun için varız” diye konuştu. Konuşmanın ardından, Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Ömer Ziya Tüysüz ve İrem Kılavuz şiir okudular.

Törenin devamında göreve yeni başlayacak olan öğretmenler adına Zeynep Tekin bir konuşma yaptı. Öğretmenlerin, geleceğe ışık taşıyan kişiler olduğunu söyleyen Tekin, “Biz öğretmenler binlerce çocuğu olan birer anne birer babayız. Biz öğretmenler, Mustafa Kemal’in izinde genç neferleriz” dedi.  Konuşmanın ardından öğretmen konulu sinevizyon gösterisi sunuldu.

Programın devamında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise yaptığı konuşmada tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutlayarak, “Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Çelik sözlerini başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenleri saygı, şükran ve minnetle anarak ve tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak son verdi.

Törende konuşan Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ise tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti, “Öğretmenlerimizi sadece bir gün değil, yaşamımız boyunca şükranla, minnetle anıyoruz. Bizleri okutan, eğiten, geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin, elbette kalplerimizde yerleri çok büyük. Tabi ki insanlığa hizmet eden her meslek kutsaldır, ama öğretmenlik mesleğinin yeri farklıdır. Tüm öğretmenlerimizin, öğretmenler gününü kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum” dedi.

Son olarak konuşan Vali Vekili Huriye Küpeli Kan ise “Öğretmenlerimizin, bugün hepimizin olduğu yerlere gelmesinde, büyük emekleri var. Bu nedenle onlara olan şükran ve minnetimizi ne kadar anlatsak az kalır” diye konuştu. Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır” sözünü de anımsatan Vali Vekili Huriye Küpeli Kan, “Tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyor, öğretmenler gününü kutluyorum” diyerek sözlerine son verdi.

 

Törenin devamında emekliye ayrılan öğretmenlerden İbrahim Oral ve Elif Topaloğlu’na hizmet şeref belgeleri Vali Vekili Huriye Küpeli Kan tarafından verildi. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden Öğretmenler Günü kutlamaları, Öğretmenler Korosunun seslendirdiği şarkılarla son buldu.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.