OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyük Önder Atatürk, Vefatının 77. Yıldönümünde Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlimizde de Törenlerle Anıldı

Büyük Önder Atatürk, Vefatının 77. Yıldönümünde Tüm Yurtta Olduğu Gibi İlimizde de Törenlerle Anıldı

Büyük Önder Atatürk, vefatının 77. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Osmaniye´de de törenlerle anıldı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Baro Başkanı Dilem Aksoy, Vali Yardımcıları Mehmet Çubuktar, Süleyman Yılmaz, Huriye Küpeli Kan ve Alp Eren Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Tören, Atatürk Anıtına çelenklerin konulmasıyla başladı. Daha sonra Atatürk’ün ölüm saati olan 09.05’de bayrak yarıya indirilerek 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Daha sonra Vali Keram Al Şeref Defterini imzaladı. Törenin devamında anma töreni, Cebelibereket Kültür Merkezinde devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Atatürk Anadolu Lisesi Öğretmeni Feyzullah Yalçıner “Atatürk ve Atatürkçülük” konulu bir konuşma yaptı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 77. yıldönümünde özlemle andığımızı belirten Yalçıner, “Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal’in Türk milletine en büyük armağanıdır. Onun çizdiği yolda yürümek, onun ilkelerine bağlı kalmak bu kutsal hediyenin kıymetini bilmek anlamını taşır. Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmak her Türk vatandaşının görevi olmalıdır. Çünkü gidebileceğimiz başka bir vatanımız yoktur” diye konuştu. Sözlerinin sonunda Büyük Önder Atatürk’ü saygı sevgi ve rahmetle andığımızı ifade eden Yalçıner, “Ruhu şad, mekânı cennet olsun” diyerek sözlerine son verdi.

 

Konuşmanın ardından Atatürk Anadolu Lisesi ve Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan Atatürk Oratoryosu sergilendi. Vali Kerem Al, programın sonunda Anma Programını hazırlayan öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.