OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 9´uncu Sınıf Öğrencilerine Tablet Bilgisayar Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Fatih Projesi kapsamında Osmaniye´de Çukurova Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 9´uncu sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı. 
Çukurova Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi 9´uncu Sınıf Öğrencilerine Tablet Bilgisayar Dağıtımı Yapıldı

Programa, Vali Kerem AL, Vali Yardımcısı Alp Eren YILMAZ, İl Emniyet Müdürü Nurettin GÖKDUMAN, İl Defterdarı Niyazi ÖZKAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan AYANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Basri DOĞAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hayrettin TEKDÖŞ, Mehmet SÜNBÜL ve Musa AYDIN, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Fatih Projesi hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK; “Eğitimde Fatih Projesi Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülmekte olup, Ulaştırma Bakanlığı tarafından desteklenen bir projedir ve bu proje 5 yılda tamamlanması planlanmıştır.

Tarihi bir günde İlimiz ve ülkemiz adına çok önemli bir dönüm noktasında milletçe ortak bir heyecanı hep birlikte paylaşmaktayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konuda  ifade ettiği gibi Türkiye’ye çağ atlatan bir projenin bir basamağında da sizlerle olmanın büyük bir mutluluğunu yaşıyorum.

Bilgi çağında bilgiyi kullanan, bilgiyi üreten, bilgiyi her boyutu ile geleceğe iddialı bir şekilde taşınmasını amaçlayan tarihi bir projenin hayata geçirilmektedir. Türk çocukları ellerinde tablet bilgisayarları, sınıflarında etkileşimli tahtaları, okullarında fiber veya uydu internet  bağlantıları ve her açıdan teknolojinin en son donatıları ile Türkiye’de olduğu gibi Osmaniye de bu teknoloji ile buluşuyor. Bugün öğretmenlerimiz dünyanın bütün ülkelerinden çok önde olarak derslerini, eğitim konularını, eğitim başlıklarını internet üzerinden karşılıklı bir etkileşim içerisine girerek sağlamaya başlıyor.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 21’inci yüzyılda bu teknolojiyi ülkesinin her köşesine taşıyan iddialı bir ülke olarak öne çıktığımızı gururla görmekteyiz, Bu teknoloji ile ülkemizin çok daha ileriye gitmesi gayreti içerisinde bulunuyoruz, harcanan imkân ve kaynaklar ile Türkiye’nin 21’inci yüzyılın en önemli ve iddialı ülkesi olacağını umuyoruz.

Fatih Projesinin Ülkemizde gerçekleştirilen en büyük entegre projedir, bu proje ile yaklaşık 10 milyon öğrenciye ve öğretmenlerimizin tamamına tablet bilgisayar verileceğini ayrıca Ülkemiz genelinde yaklaşık 570 bin dersliğe etkileşimli tahta kurulması hedeflenmiş çalışmalar önemli dönüm noktalarını geçmiştir.

 • Fatih Projesinin eğitim alanında dünya çapında sayılı projeler arasında yer almaktadır, Proje kapsamında İlimiz genelinde
 • ü  30 Anadolu Lisemizin tüm sınıflarında Etkileşimli Tahta kurulumu ve Ağ Altyapı kurulumu bitmiştir.
 • ü  30 Okulumuza 30 Adet Çok Fonksiyonlu yazıcılar temin edilmiştir.
 • ü  17 Meslek lisemizde yine Etkileşimli Tahta ve Ağ Altyapı Kurulumları bitmiştir.
 • ü  Etkileşimli Tahta ve Ağ Altyapı yapım işi ORTAOKULLARIMIZDA başlamış ve devam etmektedir. 
 • ü  285 Okulumuza Çok Fonksiyonlu Yazıcı temin edilmiştir.
 • ü  30 Anadolu Lisemizin 9 sınıflarına 2 yıldan beri tablet dağıtımı yapılmaktadır. Bu okulların tüm öğretmenlerine de tablet bilgisayar dağıtımı yapılmıştır.
 • ü  Tablet bilgisayar dağıtımı meslek liselerimizin 9 sınıflarına genişletilerek devam etmektedir.
 • ü  1200 Öğretmenimiz 30 saatlik Fatih Projesi Teknoloji Kullanımı kursuna katıldı.
 • ü  İlimizde 1 adet Uzaktan Eğitim Merkezi Kurulmuştur.
 • ü  47 Ortaöğretim Okulumuza Fiber internet çalışması tamamlanmıştır.

Proje ile eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması asıl gayelerden biridir, Bu projenin hayata geçirilmesi ile Ülkemizin her tarafında tüm öğrenciler aynı imkânlara sahip olacaktır.” Dedi.

 

Programın devamında 9. Sınıf öğrencilerine tablet bilgisayarlarının dağıtımı Sayın Valimiz Kerem AL tarafından yapılmıştır.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.