OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Devlet Bahçeli Meydanındaki tören; Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak ve Belediye Başkanı Kadir Kara’nın halkın bayramını kutlamasıyla başladı.
Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 91. Yıldönümü Törenlerle Kutlandı

Devlet Bahçeli Meydanındaki düzenlenen Kutlamalara Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Adalet Komisyonu Başkanı Dr. Ziya Koç, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Büyükalaca, Baro Başkanı Hamza Tor, Vali Yardımcıları Yusuf Özdemir, Mehmet Çubuktar, Dr. M. H. Nail Anlar ve Alp Eren Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Devlet Bahçeli Meydanındaki tören; Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak ve Belediye Başkanı Kadir Kara’nın halkın bayramını kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşan Vali Kerem Al, Cumhuriyetin ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olduğunu ifade ederek, "Milletler tarih sahnesinde savaşlar kazanır, savaşlar kaybederler. Ancak milletler için asıl belirleyici olan savaşların kendisi değil, savaştan sonra ortaya konulan irade, zamanı anlayabilme ve değişebilme yeteneğidir. Bu açıdan bakıldığında Cumhuriyet’in ilanı Kurtuluş Savaşımız kadar kıymetlidir" diye konuştu. Sözlerinin devamında ecdadımızın büyük bedeller ödeyerek kurdukları Cumhuriyetin anlamlı olabilmesinin ancak ve daha çok demokrasi ile mümkün olduğunu kaydeden Vali Al, bunu sağlamanın yolunun; çoğulculuğu esas alan, katılımcı, insan onurunu diğer tüm değerlerin önünde tutan, hukukun üstünlüğü temeline oturan, dinsel ve etnik önyargılardan ve baskılardan arındırılmış, değişime açık, toplumun değerleriyle bütünleşmiş bir devlet anlayışının Ülkemizde egemen kılınması olduğunu söyledi.

Vali Kerem Al, sözlerine bizlere Cumhuriyetimizi ve bu güzel vatanı armağan eden, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anarak son verdi.

Tören, Adnan Oğuz Anadolu Lisesi öğrencisi Berat Çelik "Umudun Doğuşu" isimli şiiri okumasıyla sürdü. Törenin devamında, ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri Vali Kerem Al tarafından verildi.

 Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile devam eden Kutlama Töreni, resmi geçit ile son buldu.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.