OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Öğretimde Disiplinler Arası Etkileşim Ve İş Birliği” kapsamında Romanyalı Eğitimciler İlimizi Ziyaret Ettiler

“Eğitim Öğretimde Disiplinler Arası Etkileşim Ve İş Birliği” kapsamında Romanyalı Eğitimciler İlimizi Ziyaret Ettiler

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Romanya Baia Mare Inspectoratul Şcolar Judetean Maramureş Eğitim ve Teftiş Kurumu ile ortaklaşa yürütülen “Cross-curricular educational approach endeavor in a borderless Europe" adlI Erasmus+KA2 Okul Ortaklığı programı kapsamında eğitim müfettişleri ve öğretmenlerden oluşan   12 kişilik heyet, İlkokul, Ortaokul  ve Lise düzeyindeki öğrencilere "Eğitim öğretimde disiplinler arası etkileşim ile öğrencilerin öğrenme becerilerinin en üst düzeye çıkarılarak  derslere etkin katılımın sağlanması’ konulu proje kapsamında  çalışma yapmak üzere ilimizi ziyaret etti. 26-31 Mart 2015 tarihleri arasında ilimizde olan heyet Eğitim kurumlarımıza ziyaretlerde bulundu.

Bu kapsamda il Milli Eğitim Müdürü Ramazan ÇELİK’i ziyaret eden heyete, Müdürümüz Osmaniye’deki eğitim öğretim durumu ve eğitim yatırımları hakkında bilgiler verdi. Uluslararası projelerin öğrencilerde yabancı dil öğrenme farkındalığı yarattığını ve farklı kültürlere karşı hoşgörü geliştirdiğini belirtti.  Toplantıda Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan AYANOĞLU, Maarif Müfettişleri Başkan yardımcısı Cengiz İBİCİOĞLU, Şube Müdürü Hayrettin TEKDÖŞ hazır bulundu. Yapılan ziyaret sonrası, Romanyalı heyet, müdürlüğümüz bünyesindeki büroları gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Daha sonra Romanyalı heyet Tosyalı Özel Eğitim ve Uygulama Merkezini ziyaret etti. Engelli öğrencilerin folklor gösterisi ile karşılanan heyet yine öğrencilerin yaptığı ürünlerden oluşan sergiyi beğeniyle izlediler.

 

Proje kapsamında İstiklal İlkokulu ve 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesinde proje kapsamında çalışmalara katılan heyet program sonunda ilimizden ayrıldı.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.