OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilere “Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” Verildi

Engelli Öğrencilere “Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” Verildi

Bakanlığımız ile  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının "Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü" kapsamında gerçekleştirilen "3. el projesi" ile ilimiz merkezde 2 ve Düziçi ilçesinde 1 Engelli Öğrenciye “Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” verildi.

Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Adnan Oğuz Anadolu Lisesinde gerçekleşen, “Engelli Erişebilirlilik Cihazı Ve Tablet Bilgisayar” dağıtım programına, Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan ÇİFTÇİ, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bakanlığımız ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ortak projesi kapsamında, eğitim çağındaki 2 engelli öğrenciye “Engelli Erişebilirlilik Cihazı ve Tablet Bilgisayar” (Bilgisayar Faresi ve Klavyesi yerine kullanıla bilecek özel üretilmiş kafaya takılan cihaz) verildi.  Engelli öğrenciler Büşra PANAVUR ve Yaşar Can GÜNEŞ’e tablet bilgisayarlarını teslim eden Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, tablet bilgisayarların eğitimlerine önemli bir katkı sunacağını ifade ederek,  öğrencilere hayırlı olmasını diledi. 

 

Öğrenciler ve velileri kendilerine gösterilen destekten dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek, teşekkür ettiler.

 
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.