OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Etik Günü ve Haftası Düzenlendi

Etik Günü ve Haftası Düzenlendi

25-31 Mayıs Etik Günü ve Haftası nedeniyle Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesinde programdan düzenlendi.

Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, İl Milli Eğitim Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan AYANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Basri DOĞAN ve Mılla KATIK, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşma yapan Müdürümüz Ramazan ÇELİK; “Etik değerlerin toplum ve insan yaşamındaki önemini vurgulayan bir konuşma yaprak, programa emeği gecen herkese teşekkür etti.”

Etik Günü ve Haftası nedeniyle İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlendi, yarışma sonunda birinci olan öğrenciler çeyrek altın ile ödüllendirildi.

Resim dalında birinci olan Mithatpaşa İlkokulu öğrencisi Zeynep ÜCEL’e ödülünü İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK verdi. Şiir dalında birinci olan Karacaoğlan Ortaokulu öğrencisi Rümeysa GÖKTÜRK’e ödülünü Maarif Müfettişleri Başkanı Ramazan AYANOĞLU verdi. Kompozisyon dalında birinci olan A. K. Güzel Sanatlar ve Anadolu Lisesi öğrencisi Emre OCAK’a ödülünü Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Basri DOĞAN verdi.

Ödül töreni sonunda Şiir dalında birinci olan Rümeysa GÖKTÜRK yazmış olduğu etik konulu şiirini okudu.

 

Yapılan konuşmanın ve ödül dağıtımının ardından Merkez Anadolu Lisesi Öğretmeni Hasan BAYSAL tarafından “Etik” konulu konferans verdi.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.