OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi

Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinden Yılsonu Sergisi

Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi´nin Yılsonu Sergisi, Cumhuriyet Meydanında açıldı.  Vatandaşların yoğun katılımının olduğu sergiye, Vali Kerem Al ve eşi Beyhan Al Hanımefendi, Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ve usta öğreticileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Serginin açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Güngör yaptı. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Güngör, başta Vali Kerem Al olmak üzere, Halk Eğitim Kurslarının açılmasında desteği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

HALK EĞİTİM MERKEZİ’NİN AÇTIĞI 1523 KURSTA 23 BİN 829 KURSİYER EĞİTİM ALDI

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik ise yaptığı konuşmada, Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi’nin pek çok değişik branşta kurslar düzenlediğini ifade ederek, sosyal, kültürel, mesleki ve sportif alanlarda bu yıl toplam 1523 kurs açıldığını ve bu kurslarda 23 Bin 829 kursiyerin eğitim aldığını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, ayrıca açık ortaokulda toplam 3153, açık lisede ise 2975 öğrencinin bulunduğunu belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Halk Eğitim Merkezi Zihinsel Engelliler Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sergiledi. İzleyenlerden büyük alkış alan gösterinin sonunda Zihinsel Engelliler Halk Oyunları Ekibi üyeleri, madalyalarını Vali Kerem Al’dan aldılar. Vali Al, törenin devamında okuma-yazma kursundan başarı ile mezun olan kursiyerlere belgelerini verdi.

Açılış töreninin ardından Vali Kerem Al ve protokol mensupları, Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerinin yıl boyunca kurslarda yaptıkları el emeği ürünlerden oluşan sergiyi gezdiler. Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali Kerem Al, tüm kursiyerleri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Ahşap ve cam boyama, aşçılık, pastacılık, mum sabun yapımı, fotoğrafçılık, el sanatları, ebru, varak kurslarında yapılan eserlerin sergilendiği stantlar sergiyi gezenlerin büyük beğenisini topladı.

 

Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi´nin Yılsonu Sergisi açılış töreni hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.