OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK’in 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK’in 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Sonu Mesajı

2014 – 2015 Eğitim Öğretim yılının Birinci dönemini tamamlıyoruz. Bugün hiç eskimeyen bir telaşla karne sevinci, üzüntüsü ve heyecanının yaşandığına tanık olacağız.  Önemli olan bu günde,  çocukların bu telaşına ortak olmak, heyecanlarını paylaşmak ve “karneni getir bakalım” yerine  “karnemizi getir bakalım !”  diyerek sorumluluğun ailede herkese ait olduğu mesajını çocuklarımıza verme zamanıdır.

Ülkemiz, eğitim ortamlarını modernleştirmede, eğitim ortamlarının ihtiyaçlarını karşılamada çok mesafe kat etmiştir. Bugün dünya çapında bir proje olan ve tüm gelişmiş ülkelerin dikkatle izledikleri, çok sayıda ülkenin örnek aldığı FATİH projesi, yenilenen öğretim programlarıyla çağın gereklerine uygun hale gelmiş öğretim ortamları, seçmeli derslerin çoğaltılması ile öğrencileri ilgi ve istekleri doğrultusunda ders seçebilme imkânları,  Okullar Hayat Olsun Projesi ile sürekli kullanılır hale getirilen eğitim ortamları eğitimde kat ettiğimiz mesafelerden en göze çarpanlarıdır.

Bugün, 407 okulumuzda 6350 öğretmenimizin rehberliğinde, eğitimlerini sürdüren 122428 öğrencimiz karnesini alacaktır. Alınacak olan bu karneler, sadece öğrencilerimizin değil aslında hepimizin karnesidir. Anne babalar, bu güzel yavrularımıza ne kadar yardımcı olabildiler, biz öğretmenler ne kadar bilgi, davranış aktarımında bulunabildik, öğrencilerimiz ne kadar gayrette bulunabildiler. Kısaca hepimizin ortak gayreti neticesinde bu karneler oluştu. Şimdi durumumuzu değerlendirerek kendimize bir hedef belirleme ve bu hedef doğrultusunda çalışma ve gayret etme zamanıdır.

Saygıdeğer velilerimiz; çocuklarımızın ruhen ve bedenen en iyi şekilde gelişerek kişilikli insanlar olarak gelişmesi yönündeki gayretlerinizi taktirle karşılıyorum. Çocuklarımızın karne notları ne olursa olsun, çocuklarımızı içten kucaklayarak, bağrınıza basacağınızı biliyorum. Hiç bir karne ve not çocuklarımızdan daha değerli olamaz, onlar bizim geleceğimiz ve çok değer verdiğimiz biricik yavrularımızdır. Sizlerin de bu anlayışla hareket edeceğinizi ümit ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle her zaman fedakârca çalışan siz değerli eğitim çalışanlarımızın, velilerimizin ve öğrencilerimizin iyi bir tatil geçirmesini diliyorum.  

                                                                                                            Ramazan ÇELİK

                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.