OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri Arası Mesleki Yarışmalar Düzenlendi

İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri Arası Mesleki Yarışmalar Düzenlendi

İmam Hatip Ortaokulu ve İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mesleki yeterliliklerini arttırmak, öz güven duygusunu geliştirerek sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımı arttırmak amacıyla il geneli İmam Hatip Ortaokulları arası Genç Sedâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, “Kur’an’ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması, Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Hafızlık Yarışması ve İl geneli İmam Hatip Liseleri arası “Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, “Genç Sedâ” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Kur’an-ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışması, Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması, “Genç Hatipler Minberde” Hutbe Okuma Yarışması düzenlendi.

Düzenlenen yarışmalar sonucunda;

Genç Nida Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışmasında,

Birinci Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Ebru POLAT, İkinci Kadirli Şehit İsmail Akduman Kız AİHL öğrencisi Halime Nur BOZDOĞAN, Üçüncü Bahçe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Zeynep Nur BORAN, Dördüncü Çukurova Kız AİHL öğrencisi Yağmur ESEN, Beşinci ise Şehit Hayrettin Mennan Kız AİHL öğrencisi Tuğçe ZENGİN oldu.

Genç Nida Hafızlık Yarışmasında,

Birinci Necmettin Erbakan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi Merve ÇALIM, İkinci Bahçe Anadolu AİHL öğrencisi Luceyn ABDULLAH oldu.

Hutbe Okuma Yarışmasında,

Birinci Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Zeki TAN, İkinci Merkez Necip Fazıl Kısakürek AİHL öğrencisi Mehmet DEMİREL, Üçüncü        Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu AİHL öğrencisi Ömer DEMİR oldu.

Ezan Okuma Yarışmasında,

Birinci Osmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yahya FOZ, İkinci Merkez Necip Fazıl Kısakürek AİHL öğrencisi Erdoğan GÜNEŞ,Üçüncü Merkez Şehit Mehmet Karacatilki AİHL öğrencisi  M. Sacit ÖZCAN oldu.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında,

Birinci Bahçe Şehit Furkan Aydın AİHL öğrencisi Cihan SALMAN, İkinci Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu  AİHL  öğrencisi Muhammet BAŞKAN, Üçüncü    Merkez Şehit Mehmet Karacatilki AİHL öğrencisi Murat YAŞAR oldu.

Kur’an-ın Genç Muhafızları Hafızlık Yarışmasında,

BirinciOsmaniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Serhat ÖNAT, İkinci Merkez Şehit Mehmet Karacatilki AİHL öğrencisi Furkan ASLAN, Üçüncü Kadirli Şehit Mehmet Acıbucu AİHL öğrencisi Bilal ERKAYIRAN oldu.   

Düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrenciler çeşitli hediyeler ile ödüllendirilirken İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, yarışmaya katılan öğrencileri tebrik ederek yarışmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

02-01-2019 02-01-2019
02-01-2019 02-01-2019
02-01-2019 02-01-2019
02-01-2019  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.