OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Başladı

İş  Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Başladı

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile 2014-16 Sayılı   genelge  doğrultusunda  Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi(İSGB) kurulmuştur. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturularak ilk toplantısını yaptı. Toplantıda alınan kararlar gereği İSGB il Koordinatörü Mehmet EKİZ tarafından İlimiz Merkez İlçelerde görev yapan 4857 ‘li ve 4-C ‘li tüm işçilere 8’er saatlik Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi.

İSGB’ ye gelen talepler doğrultusunda Osmaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Lisesi ile 19 Mayıs Mesleki Teknik Anadolu Meslek Lisesindeki yaz Stajı yapan öğrencilere kurumumuz bünyesinde bulunan İş Güvenliği Uzmanları tarafından Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla 25’er saatlik  İş Sağlığı ve Güvenliği Kursu verilmiştir.

 

2015-2016  Eğitim Öğretim Yılının başlaması ile birlikte 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabii tüm personele de Kurumumuz bünyesinde bulunan İş Güvenliği Uzmanları tarafından “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği  Eğitimi “ verilmesine başlanacaktır.

 
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.