OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lösemi Hastası Zehra´ya Otomobil Hediye Edildi

Lösemi Hastası Zehra´ya Otomobil Hediye Edildi

Merkez Hemite Köyü İlkokulu´nda okumakta iken yakalandığı lösemi hastalığı nedeni ile 2 yıldır evinde eğitim öğretimine devam eden 9 yaşındaki 3´üncü sınıf öğrencisi Zehra Çelik´e, Mahmut Ali Kirmit Ortaokulu Okul Müdürü Erdal ŞEKEROĞLU öncülüğünde okul Öğretmenleri tarafından otomobil alınarak kendisine hediye edildi.

Osmaniye Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) tarafından ulaşılan ve Adana Balcalı Hastanesi´nde tedavi gören Zehra Çelik´in 5 kardeş olduğu, Baba Zeynel Çelik´in ise rençperlik yaparak geçimini sağlayıp çocuklarını okutmaya çalıştığı öğrenildi. Kliması olan otomobilin anahtarı, Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Basri DOĞAN, Okul İdarecilerinin katılımıyla Baba Zeynel Çelik´e teslim edildi. Baba Çelik, kızına bu mutluluğu tattırmalarından dolayı tüm eğitim camiasına teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik ise Mahmut Ali Kirmit Ortaokulu Bilişim Teknolojileri öğretmeni Yasemin Baykal´ın lösemili öğrenciler yararına yardım kampanyası başlatıldığını belirterek, "Söz konusu aile ve öğrenci Zehra Çelik 03 Nisan günü dört öğretmenle evinde ziyaret edildi. Daha sonra evin ihtiyaçlarının karşılanması için yardımda bulunarak, Okul müdürü Erdal ŞEKEROĞLU Gaziantep´teki hayırsever Noter Erol Delikurt´a durumu anlatılmış, hayırsever de çocuğun tedavisi için nakdi yardımda bulunmuştur. Okul idaresinin aile ile yapmış olduğu görüşmeler sonucunda çocuğun Adana Balcalı Araştırma Hastanesinde tedavi gördüğü, ayda bir Adana´ya, on beş günde birde kan sayımı için Kadirli Devlet Hastanesine gittiği, gidiş gelişte enfeksiyon riskine maruz kaldığı bu nedenle klimalı bir otomobil ihtiyaçları olduğu tespit edilmiştir.

 Bunun üzerine okul idaresince bir araç satın alınarak aileye teslim edildi. Ayrıca öğrencimize kıyafet ve oyuncak hediye edildi.

 
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.