OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ARGE Birimi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Bölümü ARGE Birimi tarafından Valilik Ahmet Cevdet Paşa Konferans Salonu’nda bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Müdürlüğümüz ARGE Birimi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mılla KATIK, Hasan ÇİFTÇİ, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hayrettin TEKDÖŞ, Mehmet SÜNBÜL, Hasan KARKIN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Merkez ilçe tüm okul/kurum müdürleri katıldı.

 

Eğitimde ARGE’nin Önemi Büyük

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını ARGE Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Hayrettin TEKDÖŞ yaptı. ARGE’nin öneminin her geçen gün daha da arttığını söyleyen Hayrettin TEKDÖŞ, “Ortak paydası eğitimde başarıyı artırmak amacıyla 2010 yılında İl Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde ARGE Birimi kurulmuş olup, kuruldukları tarihten bu yana stratejik yönetim ve planlama, iç kontrol sistemi, idareyi geliştirme, hizmetlerin niteliğini artırma ve proje geliştirme faaliyetleri başarı ile yürütülmektedir” dedi.

Stratejik Yönetim  Proje Temelli Olmalı

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK; Görevlerine yeni başlayan okul ve kurum müdürlerinin görevlerinde başarılar dileyen Ramazan ÇELİK, “ Okul Müdürlerimiz okullarında bizleri temsil etmektedir. Bizlerin de sorumluluğu büyüktür, bu sorumluluğumuzu beraberce üstleneceğiz. Hepiniz bir değersiniz, okullarınızda yapacağınız çalışmalarla insanlığın göz aydınlığı, yüz akı nesiller yetiştirmelisiniz. Bugün değerlerimiz ışığında yeniden bu çağa zamanın sözünü söylemeliyiz. Proje temelli çalışmak, Stratejik yönetimin temelini oluşturur. Sizlerde planlı programlı olarak çalışmalarınızı yürütürseniz başarılı olursunuz” dedi.

Projelere Katılımı Çoğaltmalıyız

Erasmus + KA1 Projeleri hakkında bilgilendirme ARGE Projeler Ekibi üyesi Medine GÜNEY tarafından yapıldı. GÜNEY, “Erasmus + programı, eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunmayı amaçlamaktadır. Bu amaca yönelik olarak proje çalışmalarımızı çoğaltmamız gerekir. ‘Osmaniye’nin İncileri’ adlı projemiz de sizin katkılarınızla yürürlüğe girecektir” dedi. Daha sonra,  Erasmus + KA1  örnek proje paylaşımını  Mithatpaşa  İlkokulu Müdürü İhsan SARI (önceki görev yeri olan Figen Alhan İlkokulunda yaptığı projeyi ) gerçekleştirdi. TÜBİTAK Projeleri Örnek Proje Paylaşımını ise Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Recep EFE yaptı.

Değerlerimizle Değerliyiz

“Değerlerimizle Değerliyiz Projesi” tanıtımını yapan ARGE Birimi Araştırma Strateji Kalite Ekibi (ASKE) Üyesi Yunus EREN, “ Değerler Eğitimi kapsamında uyguladığımız bu proje, Öğrencilere temel insani özellikleri kazandırma, değerlere karşı duyarlılık oluşturma ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerimiz, birçok yönden olumsuz örneklerle kuşatılmış durumda; bu kuşatılmışlığı bizlerin çağa uygun olumlu örnekler oluşturarak aşabiliriz” dedi. Ayrıca, Stratejik Plan Takvimi hatırlatan EREN, “ Müdürlüğümüz Stratejik Plan Taslağı sizlere gönderilecektir. Katkılarınızı bekliyoruz. Okul/kurum stratejik planlarının ise yeni temalara göre (erişim, kalite, kapasite) yeniden düzenlenmesi gerekir” dedi.

 

Toplantıya katılanlara teşekkür edilerek çalışmalarda başarılar dilendi.

 
   
   
   
   
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.