OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH’a Teşekkür Ziyareti

Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi öğrencileri Vali Celalettin CERRAH’a okullarına yapılmakta olan kız yurdu için, okul öğrencileri adına teşekkür ziyaretinde bulundular. 12. sınıf öğrencileri Kübra HAYTA ve Nadime DEMİRCİ’nin ziyaretine İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bayram KAYMAK, Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi Müdürü Selahattin ÇUHADAR, Müdür Yardımcısı Şükran YURDALAN ve Okul Aile Birliği Başkanı Fikri POYRAZ da eşlik etti.
Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH’a Teşekkür Ziyareti

Ziyaretin başında Vali Cerrah’a çiçek veren öğrenciler, okullarına yapılmakta olan kız yurdu için okulun tüm öğrencileri adına teşekkür ederek, şu an yapılmakta olan yurdun kendilerine daha rahat barınma ve ders çalışma imkânı sağlayacağını söylediler.

Vali Celalettin Cerrah ise Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesini ziyareti sırasında okulun yurt ihtiyacının gündeme getirildiğini ve bunun değerlendirmeye alındığını ifade ederek, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi eğitimi almalarını istiyoruz bu nedenle öğrencilerimiz için modern okullar yapıyoruz. Çocuklarımızın eğitiminin her açıdan en iyi koşullarda olması bizim için çok önemli. Bu nedenle yatılı öğrenim gören öğrencilerimizin de iyi koşullarda barınmalarını ve ders çalışmalarını sağlamak için Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisemize yurt yapma kararı aldık. Hayırseverlerimiz de bize bu konuda destek oldular. Yapılmakta olan yurdumuzun üst katında öğrencilerimizin odaları bulunuyor. Yurtta ayrıca öğrencilerimizin rahatça çalışabilecekleri oldukça büyük bir etüt odası da olacak. Yurdu şubat ayı sonunda bitirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 Vali Cerrah sözlerinin devamında Osmaniye Valiliği olarak başlatılan eğitim seferberliği kapsamında çok sayıda modern okul yaptıklarını söyleyerek, “Öğrencilerimiz için sağladığımız bu modern eğitim koşullarının karşılığında öğrencilerimizden çok çalışmalarını ve sınavlarda başarı kazanmalarını bekliyorum. Çocuklarımızın çok çalışacaklarına ve ilimizin adını duyuracak başarılar kazanacaklarına inanıyorum” dedi. Vali Cerrah, Osmaniye’nin son yıllarda eğitimdeki başarısının, çevre illerdeki öğrencileri kendisine çektiğini de kaydederek, “İnanıyorum ki, öğrencilerimizin yeni başarıları ilimizi eğitim konusunda çok daha önemli bir yere getirecektir” diye konuştu.

Ziyaretin devamında Vali Cerrah, okul müdürü Selahattin ÇUHADAR’dan okul hakkında bilgi aldı, öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti
Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti Öğrencilerden Vali Celalettin CERRAH8217a Teşekkür Ziyareti  

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.