OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Sınav Öncesi Motivasyon Ve Başarı Semineri Verildi

Öğrencilere Sınav Öncesi Motivasyon Ve Başarı Semineri Verildi

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün organize ettiği ve lise öğrencilerine yönelik Psikolog Adil Maviş tarafından “Motivasyon ve Başarı” konulu seminer verildi.  Cebelibereket Kültür Merkezinde gerçekleşen seminere İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Müdür Yardımcısı Mılla KATIK, Şube Müdürleri Hasan KARKIN, Musa AYDIN, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Programda emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK; öğrencilere sözün sahibi sizlersiniz her şeyden önce şunu bilmeniz bu dünyada ne istiyor iseniz ekonomik olur, başarı olur ya da başka bir şey olur her ney istiyorsanız bir karşılığı vardır. Bir kere bunu bir kenara yazmalısınız fakat bunun dışında karşılığını verip de alamayanalar var orda da şunu tavsiye ediyorum yapılmayacak, cevaplanmayacak hiçbir soru yoktur. Bir soruyu cevaplayan bir öğrenci 120 soruyu da cevaplaya bilir. Çünkü her soru birbirinden bağımsızdır bir soruyu tam olarak cevaplayan bir öğrenci tüm soruları da cevaplandıra bilir ve kendinizi sınırlandırmayın daha çok şey başaracağınıza inanın çünkü sizler başarırsınız başaracak düzeydesiniz. 

Çocuklar istemenin sınırı yok, başarmanın da sınırı yok sınavlarda sadece kendinize güvenmeniz ve korkmamalısınız diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmacı Adil Maviş öğrencilere sınav stresini azaltma, motivasyon sağlama, başarıyı artırma, dikkat yoğunlaştırma, ders çalışma yöntemleri, kendi kendine olumlu telkin konularının püf noktalarını uygulamalı olarak öğrencilere anlattı.

 

Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mılla KATIK konuşmacı Adil MAVİŞ’e katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdim etti.

 
   
   
   
   
   
   
   
   


Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.