OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenlikleri Başladı

Öğrenme Şenlikleri Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen "Öğrenme Şenlikleri", açılış töreniyle başladı. Kapalı Salı Pazarı alanında başlayan etkinliklere, Vali Kerem Al, Belediye Başkan Vekili Tebernuş Çil, İl Genel Meclisi Başkanı Nuh Kara, Vali Yardımcısı Alp Eren Yılmaz, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, Kamu  Kurum  müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından, İstiklal Marşı okundu.

Açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, "Milli Eğitim Bakanlığımız, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmek vizyonundan hareketle ´Öğrenme Şenlikleri´ uygulamasını başlatmış, bugün de Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Osmaniye merkez de bu şenlikleri gerçekleştiriyor." dedi.

Müdürümüz Ramazan Çelik, "Farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo­kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla; bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve nihayetinde öğrenen bireyden öğrenen topluma ve öğrenen Türkiye’ye doğru bir dönüşümü gerçekleştirmektir. Bu vizyondan hareketle planlanan etkinliklerden birisi de “Öğrenme Şenlikleri”dir. Bu şenlikler ile öğrenmenin yararlarının topluma anlatılmasının yanı sıra kişilerin yaparak, yaşayarak öğrenebilecekleri faaliyetlere katılımlarının sağlanması suretiyle; öğrenmenin ne kadar ilgi çekici ve eğlenceli olduğunun gösterilmesi, öğrenmenin hayat boyu devam eden bir süreç olduğu konusunda kamuoyunda farkındalık yaratacak faaliyetlerden oluşturulm08:57:08ası planlanmaktadır. Öğrenme Şenlikleri, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içermesi itibarı ile hayat boyu öğrenmeye katılımı teşvik etmek açısından büyük önem arz etmektedir. bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi. 

Yapılan açılış konuşmasının ardından, Atatürk Anadolu Lisesi Dağcılık Kulübü öğrencilerinin nefes kesen bayrak gösterisi izlendi. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının mini konserinin ardından, halk oyunları ve spor gösterileri düzenlendi.

Yapılan konuşma ve gösterilerin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan Çelik, beraberinde müdür yardımcıları ve şube müdürleri ile birlikte iki gün süreyle açık olacak olan "Öğrenme Şenlikleri" stantlarını gezdi.

   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.