OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulların ve Kurumların Web Sayfalarını Oluşturma Durumları - Dosya Güncellenmiş Olarak(31.12.12)

Okullarımızın ve Kurumlarımızın web sayfalarını yeni şablona dönüştürmeleri ile ilgili çalışmalarını 31 Aralık 2012 tarihine kadar tamamlamaları ile ilgili resmi yazı ve onaylar web sayfamızdaki duyurular kısmında daha önce yayınlandı. web sayfası oluşturma ile ilgili detaylı bir kılavuz Müdürlüğümüz tarafından hazırlandı ve web sayfamızda yayınlandı. Bu kılavuzu kullanarak bir çok okul ve kurumumuz web sayfalarını zorlanmadan hazırladılar. Okul ve Kurumlarımızın Web sayfası oluşturma işlemlerinde İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfası sorumluları telefonla veya bizzat yardımda bulundular.

Yukarıda belirtilen hususlara rağmen henüz web sayfası dönüşüm işlemlerine hiç başlamamış veya yeterli olmayacak durumda okullar ve kurumlar bulunmaktadır. Bu nedenle İl geneli web sayfası oluşturmadaki durumumuzu görmek üzere ekteki excel dosyası oluşturulmuştur. Excel dosyasındaki okullar ve kurumlar MEBBIS kayıtlarına göre personel olan kurumlardır. Yapılan değerlendirme sonucunda aşağıdaki hususlara dikkat çekilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.

  • Web sayfalarını dönüştürme işleminden özel kurumlar sorumlu değildir.
  • Özel Kurum dışındaki (Halk Eğitim, Öğretmenevi, RAM vb) Milli Eğitim Bakanlığı´na bağlı tüm kurumlar bu işlemleri yapmaktan sorumludur.
  • İlkokul ve Ortaokul şeklinde iki kuruma dönüşen okullarımızın ayrı ayrı iki web sayfası olacaktır.
  • İlköğretim şeklinde web sayfası olan hala bazı okullarımızı vardır. İlköğretim olarak önceden alınmış web sayfaları MEB tarafından daha sonra silinecektir. Bu nedenle İlkokul veya Ortaokul şeklinde web sayfaları oluşturunuz.
  • Alan adı (Web sayfası adres) ve Okul adı yönetim panelinden düzenlebilmektedir.
  • İlköğretim dışındaki kurumların daha önceden aldıkları k12 uzantılı web sayfaları devam etmektedir. Sadece yeni şablona dönüştürmeleri gerekmektedir.
  • Ekteki değerlendirme dosyası ile ilgili ve anlaşılmayan her türlü konu ile ilgili İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfası sorumluları ile irtibata geçebilirsiniz.

 

26 Aralık 2012 tarihli okul kurum web sayfası puanlaması...

 

31 Aralık 2012 tarihli okul kurum web sayfası puanlaması...

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.