OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik´in 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik´in 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Kapanış Mesajı

15 Temmuz 2016 günü, ülkemizin geleceğini karartmayı amaç edinmiş bir grubun, milli benliğimize, birlik ve beraberliğimize, istiklal ve istikbalimize yönelik başlattığı menfur kalkışma milletimizin basireti, yöneticilerimizin iradesi ile kısa sürede bastırılmış şanlı tarihimize istiklal ve istikbal mücadelemiz ile ilgili bir kayıt düşülmüştür. Böyle bir ortamda başladığımız 2016-2017 eğitim öğretim yılını bir fırsata dönüştürerek öğrencilerimize milli birlik ve beraberliğimizin kıymetini bir kez daha kavratacak eğitim çalışmalarına ağırlık veren faaliyetleri yürüttük. Bu anlayışımızı her zaman sürdüreceğiz.

 

Değerli Eğitim Yöneticilerimiz, Öğretmenlerimiz, Saygıdeğer Veliler, Sevgili Öğrenciler,

 

Başarılı bir eğitim – öğretim yılını daha güzel anılarla geride bıraktık. Okullarımız çeşitli alanlarda çok önemli başarılar elde ettiler; Tüm bu başarılarda emeği geçen idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Sevgili öğrenciler;

 

Başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak anlamını taşımamaktadır. Sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımınız başarılı olmanın bir başka biçimidir. Bizlerin bütün çabası sizlerin iyi bir eğitim alarak donanımlı, sağlıklı, mutlu bireyler olarak yetişmeniz içindir. Tatilinizi ilgi alanlarınıza göre araştırmalar yaparak, değerlendirmenizi öneriyorum. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Değerli Velilerimiz;

 

Öğrencilerimizin başarısı aynı zamanda sizlerin başarısı demektir.  Sizlerin en değerli varlığınız ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınızın karnelerindeki başarı ve başarısızlığı değerlendirirken, karnenin, çocuğunuzun bir yıl boyunca derslerde gösterdiği performans ve çalışmanın sadece göstergesi olduğunu unutmayınız. Her anne ve baba, çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve özveride bulunarak tüm imkânlarını seferber etmektedir. Çocuklarımızla daha fazla ilgilenmeli, sorunları olduğunda paylaşmalı, birlikte zaman geçirmeli, birlikte kitap okumalı ve onları anlamaya çalışmalıyız. Sevgi, şefkat ve ilgiyle çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. İlimizde başarıyı daha da artırmak için öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz kadar, sizlerin de desteği gerekmektedir. Bugüne kadar eğitime sağlamış olduğunuz katkılar için teşekkür eder, başarılar dilerim.

 

Unutmayalım! Hiçbir karne çocuklarımızdan daha değerli olamaz.

 

Değerli Yöneticilerimiz ve Öğretmenlerimiz;

 

Bilgiden bilgi üreten, düşünen,  sorgulayan, eleştiren nesil yetiştirme görevinizi bu öğretim yılında da en iyi şekilde yaptığınız kanaatindeyim.

 

Eğitimde feda edilecek tek bir çocuğumuzun dahi olmadığı, her çocuğumuzun farklı özelliklere sahip olduğu bilinci içerisinde, çocuklarımızın bireysel farklılıklarını dikkate alarak, yetiştirmek için gösterdiğiniz çabanın hiçbir değerle ölçülemeyeceği aşikârdır. Bir çocuğun dahi feda edilemeyeceği inancıyla yürüttüğünüz bu kutsal çabadan dolayı sizlere teşekkür ederim.

Dün olduğu gibi yarında yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır.

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.