T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci Temsilcisi Seçimi Yapıldı Yayın tarihi: 22.04.2014 - 09:39 - Görüntülenme Sayısı: 673

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2012-2013 eğitim öğretim yılı ´Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi Projesi" kapsamında Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi seçimi Atatürk İlkokulu/Ortaokulu Salonu´nda yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra başlayan Öğrenci Temsilcisi seçimi yoklama yapılmasından sonra başladı. Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Bayram KAYMAK yaptığı konuşmada, Cumhuriyetimizin Demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerimizde demokrasi kültürünün oluşturması, hoşgörü ve çoğunluk bilincinin geliştirilmesi, Milli ve Manevi değerlerine bağlı nesillerin yetiştirilmesi ve öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amaçlanmış olup, öğrencilerin kamuoyu oluştura bilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır dedi.

Merkez İlçe Öğrenci Temsilcisi için merkez okullarından 9 öğrenci aday olurken, 52 öğrenci oy kullandı.

Yapılan seçim sonrasında en çok oy alan 5 öğrenci Merkez İlçe temsilciliğine seçildi. Mehmet Akif Ersoy Kız Teknik ve Meslek Lisesi Öğrencisi  Tuğçe Seval SAKNA 11, Hasan Aybaba Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Ersegün ASKER 11, 24 Kasım Anadolu Lisesi Öğrencisi Yiğit Kaan KARA 7, Dedekorkut Ortaokulu Öğrencisi Mustafa ÇENET 6, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Öğrencisi Ökkeş Kağan SOLAKOĞLU 5 oy alarak Merkez ilçe Öğrenci temsilcileri olarak seçildiler.  

Seçilen öğrenciler 11.12.2012  Salı günü ilçelerinde katılımıyla İl Öğrenci Meclisi başkanlığı seçimi yapılacaktır.

Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı
Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı Osmaniye Merkez İlçe Öğrenci  Temsilcisi Seçimi Yapıldı