OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stratejik Planlama Ve ARGE Faaliyetleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Stratejik Planlama Ve ARGE Faaliyetleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından Öğretmenevi Toplantı Salonu’nda “ARGE Faaliyetleri ve Stratejik Planlama Bilgilendirme Toplantısı” yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK, Şube Müdürü Hayrettin TEKDÖŞ, ARGE Birimi Personelleri,  Merkez okulları Müdür Yardımcıları ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Müdürümüz Ramazan ÇELİK, “Stratejik Planlama ve Projelendirme,  günümüzde en çok önem vermemiz gereken konulardandır. Okul Yöneticilerimiz ve Okul Aile Birliği Başkanlarımız bu sürecin içinde olmalı ve sürece katkı sağlamalıdır. Okul Aile Birliklerimiz okullarımızın vazgeçilmez unsurlarıdır diyerek katılımcılara da  teşekkür etti..

Şube Müdürü Hayrettin TEKDÖŞ ise yaptığı konuşmada; “Stratejik Planlama ve Projeler okullarımızın ufkunu genişletecektir”  dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz 2015-2019 Stratejik Plan Taslağı’nın sunumunu ARGE Birimi ASPEK Sorumlusu Mehmet KORKMAZ yaptı. Stratejik Plandaki olması gereken Üç Tema’yı (Erişim, Kalite, Kurumsal Kapasite) ASPEK Üyesi Yunus EREN anlattı.

Projeler Ekibi (PEK) Sorumlusu Medine Güney ise, ERASMUS PLUS projelerinin öğrenci ve okullara faydalarından söz etti. PEK Üyesi Mehmet Ali Savcı ise,  TÜBİTAK tarafından okullarımıza yönelik düzenlenen projelerin önemine değindi.

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Mutlu KAYA “Başarıyı Engelleyen Nedenlerin Ortaya Çıkarılması ve Gerekli Tedbirlerin Alınması ile Ailenin Öğrenci Başarısındaki Yeri” konusunda bilgilendirme yaptı.

 

Toplantı dinleyicilerin sorularına verilen cevaplarla son buldu.

 
   
   
   
   
   
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.