OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih Danışma Merkezleri

TEOG ve YGS/LYS sınavına giren öğrencilerimizin doğru ve bilinçli tercih yapmaları için il genelinde Tercih Danışma Merkezleri oluşturulmuştur. Bu hususla ilgili Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürümüz Ramazan ÇELİK açıklamada bulunmuştur.
Tercih Danışma Merkezleri

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik´in açıklaması;

TEOG, YGS-LYS sınavına girerek tercih yapacak öğrencilerimizin doğru ve bilinçli tercih yapmalarının çok önemli olduğunu, yapacakları tercihlerin tüm hayatlarını etkileyeceğini ve bu kapsamda;  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Osmaniye Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile Kadirli Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizin koordinasyonu çerçevesinde ilimiz ve İlçelerimizde sınava giren tüm öğrencilerimize ulaşabilmek için Tercih Danışma Merkezleri oluşturulmuştur.

Temel Eğitimden Ortaöğretime geçiş (TEOG) sınavına giren tüm öğrencilerimize ilimiz merkezinde 35, ilçelerimizde 18 olmak üzere toplam 53 Okul/Kurumumuzdaki tercih danışma merkezlerinde, 14-24 Temmuz  2017 tarihleri arasında mesai saatlerinde rehber öğretmenlerimizden oluşan komisyon tarafından öğrenci ve velilerimize hizmet verilecektir.

YGS-LYS sınavına giren tüm öğrencilerimiz için ise ilimiz merkezinde 16, ilçelerimizde 12 olmak üzere toplam 28 tercih danışma merkezinde, 18-26  Temmuz 2017 tarihleri arasında mesai saatlerinde öğrenci ve Velilerimize hizmet verilecek olup, . Ayrıca, Osmaniye Park 328 AVM ve Cumhuriyet Meydanında kurulacak olan tercih danışma merkezlerinde 18.00-22.00 saatleri  arasında öğrencilerimize hizmet verilecektir.

Tercih Danışma Merkezlerinde görev yapacak olan tüm idareci ve öğretmenlerimize kolaylıklar diler, Tercih yapacak tüm öğrencilerimize de istedikleri lise ve üniversitelere yerleşmeleri dileğiyle başarılar dilerim.

 

TEOG Danışma Merkezleri İçin Tıklayınız...

YGS-LYS Danışma Merkezleri İçin Tıklayınız...

 

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.