OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Kerem Al’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Kerem Al’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Büyük fedakârlık ve özveri ile sevgili yavrularımızı bir cevher gibi işleyen, yetiştiren, onlara hayat rehberi olan vatan ve millet sevgisini aşılayan eğitim ordumuzun fedakâr neferleri, baş tacımız, öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten duygularımla kutluyorum.

Hepimiz için çok kıymetli olan, her zaman sevip saydığımız elleri öpülesi sevgili öğretmenlerimiz, yavrularımızı sevgiyle, şefkatle, merhametle yoğuran sizlerin en değerli mükâfatı ise iyi bir insan yetiştirmenin manevi hazzıdır. Bu yüzden “Dünyada her şeye kıymet biçilebilir ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez”.

 Hepimiz biliyoruz kutsal bir mesleği icra ediyorsunuz. Çünkü “Öğretmen, doğan güneşe benzer, etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur”. Bu yüzden yarınımız sizlere emanettir.

Bizler, bir merhamet medeniyetinin, ilim Çin’de de olsa gidip alınması gerektiğine inanan, bir harf öğretene vefasını kulu-kölesi olacak kadar yüce bir mana yükleyen ilim, irfan ve hikmet medeniyetinin mensuplarıyız.

 Türkiye’mizin aydınlık geleceği iyi bir eğitim-öğretim sistemi içerisinde kendisini daima yenileyen değerli öğretmenlerin, en son ve yeni bilgilerle donatacağı gençler sayesinde şekillenecektir. Bizlerde sevgili öğretmenlerimizin bu kutsal görevlerini rahatlıkla yerine getirmelerini sağlamak; sorunsuz ve daha güzel bir eğitim-öğretim ortamı hazırlamak için çaba sarf etmekteyiz.

 Değerli öğretmenler sizden istirhamım, sevgili çocuklarımızı bilgiyle buluşturalım ancak onlar birer ayaklı kütüphane olmasınlar. Toplumu kucaklayan, dünyayı algılayan, teknolojiyi kullanırken milletin değerleriyle uyumlu, milletin ruhuyla harmanlanmış; erdemli, ahlaklı ve merhametli bir gençlik yetiştirelim. Bunu sizden bekliyoruz, bunları başaracağınızdan da asla şüphemiz yoktur.

Yarınlarımızı emanet ettiğimiz; sonsuz sevgi ve fedakârlıkla çalışan, güçlüklere sabırla katlanan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize, bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve başarılı bir hayat sürmenizi temenni ediyorum.

                                                                                                          Kerem AL

                                                                                                    Osmaniye Valisi

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783 84

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.