OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü münasebetiyle Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı gerçekleştirildi.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü münasebetiyle Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı gerçekleştirildi.

İstikal Marşı'nın kabulünün 100.yılı dolayısıyla Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Kongre Merkezinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı gerçekleştirildi.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törenin devamında Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Mükerrem Katar tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

Törende, İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy saygıyla anıldı. Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz ve Metin Arslanbaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri katıldı. Tören öncesinde Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi ve Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy konulu resim sergisi gezildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Tarih Öğretmen Mustafa Büyükoğlan yaptı. Sununculuğu Adnan Oğuz Anadolu Lisesi Arapça öğretmeni Şerife Nur ASLAN tarafından yapılan program, Mehmet Akif Ersoy'a ait sinevizyon gösterisi ve TBMM'de İstiklal Marşının Kabulü adlı tiyatronun sergilenmesinin  ardından Çanakkale Şehitlerine (Asım'ın Nesli) Şiirinin koro eşliğinde seslendirilmesi ve Ordunun Duası adlı şiirlerin okunmasıyla devam etti.

Anma Programının son bölümünde Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi korosu tarafından düzenlenen müzik dinletisinin ardından İstiklal Marşımızın kabulünün 100. Yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen "On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilere ödülleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi. Vali Yılmaz, öğrencileri ve  anma programının gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

12-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-202112-03-2021

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.