OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönem Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında Yapıldı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönem Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Dr. Erdinç Yılmaz Başkanlığında Yapıldı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı İkinci Dönem Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında yapıldı. Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Emniyet Müdür Yardımcısı İlhan Duran, İl Emniyet Şube Müdürü Atilla Yeşilbaş, İl Emniyet Şube Müdürü Tarık Esat Kahveciler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan, Yeşilay Şube Başkanı İrfan Tufan, Koordinatör Okul Müdürleri; Mehmet Panavur, Mehmet Bereketoğlu, Şeyhmus Katar, Ali Çenet, Zafer Çokaslanlı, Osmaniye Rehberlik ve Araştırma Müdürü Ali Boyraz, Osmaniye Belediyesi Şube Müdürü Hüseyin Küçük ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi İl Koordinatörü Mehmet Ekiz, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının birinci döneminde okul güvenliği konusunda yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptı.

Toplantının devamında, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ikinci döneminde İlimiz genelindeki okullarda öğrenci ve velilerinin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmelerini sağlamak amacıyla okulların yakın çevresinde ve okul güzergâhlarında alınacak tedbirler değerlendirildi. Okul çevresindeki güvenlik kameraları, uyuşturucu maddelerle mücadele, taşımalı eğitim, okul çevrelerinde yapılacak trafik denetimleri, okul önü trafik işaret levha ve hız kesicilerinin kontrolü ile salgın tedbirleri gibi uygulamalarının konuşulduğu toplantıda önleyici ve koruyucu tedbirlerin artırılması konuları ele alındı.

Toplantının sonunda konuşan Vali Yılmaz, okullarımızın en güvenli yerler olması için gereken bütün önlemleri almayı kararlılıkla sürdüreceklerini ifade ederek, toplantıya katılımlarından dolayı tüm katılımcılara teşekkür etti.

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.