OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarı Yıl Okul Müdürleri Toplantısı Düzenlendi

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarı Yıl Okul Müdürleri Toplantısı Düzenlendi

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. Yarı Yıl Okul Müdürleri Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya Eğitim Müfettişleri Başkanı Ramazan AYANOĞLU, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve merkez okul müdürleri katıldı.

         Saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan toplantıda, 2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı 1. dönem değerlendirmesi ve 2. dönemde yapılacak iş ve işlemlerin planlaması yapılırken önemli gündem maddeleri görüşüldü.

         Toplantıda görüşülen gündem maddeleri arasında; ölçme değerlendirme merkezleri ile ilgili iş ve işlemler, kadrolu-sözleşmelerin ve ücretli öğretmenlerin maaş ve ek ders ödemelerindeki değişiklikler, değişen mevzuatlar, öğretmen ve yönetici görevlendirmeleri ile ilgili yapılacak iş ve işlemlerin planlanması, Mesleki Eğitim Merkezleri ve bünyesinde Mesleki Eğitim Merkezi programı açılan okullarımızda öğrencilerin kayıtlarının durumları, emeklilik, hitap ve hizmet birleştirme ile ilgili yapılacak iş ve işlemler, Özel Eğitim ve Rehberlik faaliyetleri ile ilgili yapılacak iş ve işlemler, İSG kapsamında iş ve işlemler, İYEP iş ve işlemlerinin yapılması, Periyodik Kontrol Uzmanlarının okul incelemeleri, okul güvenliği ile ilgili alınacak tedbirler yer aldı.

         Oldukça yoğun gündeme sahip olan toplantıda ayrıca; zümre toplantılarımızın değerlendirilmesi, faydalı buluş ve PATENT, TÜBİTAK, TEKNOFEST başvurularının yapılması, MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi doğrultusunda Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve okullarda devam eden kurslar, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce açılacak kurslar, mesleki ve teknik eğitim kurumlarının tanıtılması, MEBBİS ve e-okul sistemine girilmesi gerekli bilgilerin zamanında girilmesi, ders denetimlerinin ve rehberlik çalışmalarının yapılması ve takip edilmesi, sosyal ve kültürel çalışmaların yapılması ve projelerin üretilmesi, eğitim çalışmaları ile etkinliklerin zamanında ve belirlenen takvim çerçevesinde yapılması, OGM materyallerinin, EBA ve ÖBA'nın öğretmen ve öğrenciler tarafından aktif kullanılmasının takibi, okulların Web sayfaları ve iletişim bilgilerinin güncellenmesi, Okul-aile öğrenci diyaloğunun geliştirilmesi, okul araç-gereç ve donatımlarının etkin ve verimli kullanılması, okullarda tasarruf tedbirlerine uyulması, okul servisleri ile ilgili alınacak tedbirler, ücretsiz ders kitaplarının seçimi ile ilgili iş ve işlemler, işçilerle ilgili iş ve işlemler ve yatırımlar ile bakım onarım teklifleri görüşüldü.

         Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın eğitim öğretim adına gerçekleştirdiği dilek ve temenniler ile sona erdi.

 

17-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.