OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Anaokulu'na Yeşil Bayrak Verildi

23 Nisan Anaokulu'na Yeşil Bayrak Verildi

23 Nisan Anaokulunda, okulun iki yıldır uyguladığı eko okul programının ödülü olarak kazandığı yeşil bayrak, düzenlenen törenle göndere çekildi. Törene Valimiz Ömer Faruk COŞKUN, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında konuşan 23 Nisan Anaokulu öğretmeni Tuğba DEMİREL "Sürdürülebilir bir çevre için erken yaşta çevre bilinci oluşturulmasını amaçlayan uluslararası eko okullar programı kapsamında çöp, atık, geri dönüşüm temalarını öğrencilerimizle beraber iki yıl boyunca özveri ile çalışarak yeşil bayrak ödülü almaya hak kazanan okulumuz, 18 Mayıs 2019 günü Ankara'da Türkiye Çevre Eğitim Vakfı koordinasyonunda düzenlenen törenle ödülüne kavuşmuştur. Eko okullar programı 1995 yılından bu yana ülkemizde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından uygulanmakta olup; ortaokullar, ilkokullar ve okul öncesi eğitim kurumları tarafından yürütülmekte, program kapsamında yapılan farklı çalışmalarla çocuklarda çevre bilinci oluşturulması amaçlanmaktadır. Eko okullar programı kapsamında yaptıkları çalışmalar başarılı olan okullara 2 yıl süreyle yeşil bayrak ödülü verilmektedir. Bu ödül aynı zamanda ilgili okulun çevreye ne kadar duyarlı bir okul olduğunu gösteren uluslararası bir etikettir. "diye konuştu.

 Açılış konuşmasının ardından yeşil bayrağı Valimiz Ömer Faruk COŞKUN ile Müdürümüz Aydın ALBAK okulun öğrencileri ile birlikte göndere çektiler.

 Programın devamında öğrenciler atık malzemelerden yapılan kıyafetlerden oluşan geri dönüşüm defilesini sergilediler. Büyük ilgi ile izlenilen defilede öğrencilerin ellerinde "tüketelim, yeniden tüketmek için geri dönüştürelim", "çöpe atma dönüştür", "atıkları fırsata dönüştür", "daha iyi bir gelecek için geri dönüşüm" , "atık deyip geçme gelecek için bir hazine" yazılı pankartları taşımaları izleyicilerden büyük alkış aldı.

 Okulun öğretmenlerini ve küçük öğrencileri tebrik eden Valimiz COŞKUN daha sonra okulun sınıflarını ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet etti.

31-05-2019 31-05-2019
31-05-2019 31-05-2019
31-05-2019  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.