OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Coşkuyla Kutlandı

      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizin her yanında olduğu gibi Osmaniye'de de coşkuyla kutlandı. Yedi Ocak İlkokulu tarafından hazırlanan ve Mithatpaşa İlkokulu'nda düzenlenen kutlama programına Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 27. Dönem Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, 12'nci Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Albay Hakan Kocabaş,  Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Baro Başkanı Mehmet Karakoç, Vali Yardımcıları Hakan Yavuz Erdoğan ve Aziz Onur Aydın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende,  Yedi Ocak İlkokulu Müdürü Talat Birbiçer günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Okul Müdürü Birbiçer, "Milli iradenin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının ve ilk meclis başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 104. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocukları ile ulusal egemenlik sevincimizi paylaşmaktayız. Savaşlar, küresel salgınlar, depremlerle kaygılanan dünyaya sevgi ve barış mesajları vererek, dünya çocukları ile birlikte rengarenk görüntülerle bu güzel bayramı en güzel duygularla kutlamaktan büyük kıvanç duymaktayız."dedi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ise yaptığı konuşmada, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, "Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yılına ulaşmanın heyecanını, sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi; Türkiye Cumhuriyeti'nin ufkunu aydınlatmış. işgal unsurlarını yakıp yıkmıştır. Anadolu'nun dört bir yanına dirilişi müjdelemiştir Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin varlığı büyük milletimiz için umudun, Türk'ün düşmanları için ise hüsranın adı olmuştur. 23 Nisan, bir milletin küllerinden doğuşunun cümle âleme ilanıdır. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir. İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi; milli birliğimizin, milli mutabakatımızın, milli egemenliğimizin tecelligâhıdır. Bu birlik ve beraberlik milletimizi zafere ulaştırmış, işgal altındaki topraklarımız yeniden hürriyetine kavuşmuştur. Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım; Ülkemizin, milletimizin, dünyanın, insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı heyecan ve sevinçle kutlarken, geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımızın en donanımlı şekilde yetişmesi için daha fazla çalışmamız gerektiğinin de bilincinde olmalıyız. Geleceğimizin en büyük teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi; bilgili, toplumun ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte, küresel düşünüp yerel hareket edebilen karakterde yetiştirebilme sorumluluğu üzerimizdedir. Onlara iyi bir eğitim vermek, sağlıklı bir çevrede büyümelerini sağlamak ve değerlerimizi aşılamak, bizim en önemli görevimizdir. Çünkü güçlü ve bilinçli bir nesil, gelecekteki zorlukların üstesinden gelmek için gereklidir. Sizlerin bunu gerçekleştireceğinizden eminiz. Sevgili Çocuklar, bugün sizin gününüz. Sizler, bu toprakların yetiştirdiği en değerli varlıklarsınız. Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, umutlarımızın, hayallerimizin ve geleceğimizin ta kendisisiniz. Sizler, bu ülkenin ve dünyanın yarınlarısınız. 104 yıl önce bu kutsal vatanı ve Meclis'i emanet eden Mustafa Kemal Atatürk'ü, dava arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor; başta onurlu geleceğimiz olan çocuklarımız olmak üzere, bayramın aziz milletimize ve tüm dünya çocuklarına kutlu olmasını diliyorum. "diye konuştu.

        Açılış konuşmalarının ardından Yedi Ocak İlkokulu öğrencisi Bengüsu Arıcı "23 Nisan Coşkusu" isimli şiiri okudu. 2-E sınıfı öğrencilerinin "İşte Bu Bayrak" isimli gösterilerinin ardından 3-E sınıfı öğrencilerinden Ömer Durak ve Rukiye Melis Örnek "Türkiye ve Duamız" isimli şiiri seslendirdiler. 1-B sınıfı öğrencilerinin Ritim Gösterisi ile devam eden programda, 2-A sınıfı öğrencileri "İzmir'in Dağlarında", 1-H sınıfı ise "Eyvallah" isimli müzikli gösterilerini sergilediler. 2-İ sınıfının "Türk Devletleri" isimli Bayrak gösterisinin ardından, 3. Sınıf öğrencilerinin Halk Oyunları Gösterisi ve Parla 100. Yıl Marşı ile kutlama programı sona erdi.

        Kutlamaların sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenleri tebrik ederek, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

24-04-202424-04-202424-04-202424-04-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.