OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen programla kutlandı. Programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Murat Karabulut, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Vali Yılmaz ve protokol mensupları tören öncesinde öğretmenler günü dolayısıyla hazırlanan resimlerden oluşan sergiyi gezdiler.

        Serginin gezilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Salonu'ndaki törene geçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okuması ile başlayan törenin devamında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in kutlama mesajları okundu.

        Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti, "Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk "Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür." sözüyle eğitimin ve öğretmenin önemini açıkça vurgulamıştır.  Türk Milletini hedeflenen geleceğe kavuşturacak, her mücadelenin içinde yer almayı varlık nedenini sayan sizler, bu ülkenin gurur kaynağısınız.  Çağ açıp çağ kapatan kutlu fethi gerçekleştiren Fatih de Türk Milletinin karanlık gecesini aydınlatan Mustafa Kemal de kendi ışığıyla bilim dünyasına adını yazdıran Aziz Sancar da sizlerin eseridir. Kıymetli meslektaşlarım, ülkemizin aklı hür, vicdanı hür, yüksek ahlak sahibi, milli ve manevi değerlere sahip çıkan, bilim yolunda ilerleyen nesillere duyduğu ihtiyaç kadar bu nesillerin de sizlere ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekir. Öğretmenlerin kılavuzluğu ile geleceğe miras olarak bırakacağınız müreffeh Türkiye'nin inşası için mimarlığınıza ihtiyacımız var. Ülkemizi 2023, 2051 ve 2071'deki kutlu hedeflerine eriştirecek olan yine sizlersiniz."diye konuştu.

        Törende konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, "Hepimizin hayatında en etkili, en belirleyici olan siz kıymetli öğretmenlerimiz, hiçbirimiz ilkokulda okumayı öğreten öğretmenimizi, hayatımıza yön veren, hedef gösteren, bizleri bugünlere taşıyan öğretmenlerimizi asla unutmuyoruz, unutmayacağız. Sizler Devletimizin geleceği olan nesilleri yetiştiren, bugünleri belirleyen, geleceği kuran, aslında hayatın her aşamasının belirleyicisi siz kıymetli öğretmenlerimiz yaptığınız meslekle ne kadar gurur duysanız azdır. Mesleğinizin kutsallığı o kadar etkili, o kadar belirgin ki bunun asla karşılığı olamaz. Biliyoruz ki bir milletin, bir Devletin güçlü olması için güçlü eğitimcilere, çalışkan, başarılı öğretmenlere, eğitim öğretim kadrolarına ihtiyaç olduğu açıktır. Eğer bir Devlet güçlü olacaksa, dünyaya yön verecekse, kudretli olacaksa, kutlu hedeflerine ulaşacaksa bu ancak eğitim kadrolarının başarısıyla mümkün olacaktır. Bu başarıyı sağlayacak olan siz kıymetli öğretmenlerimizsiniz."diye konuştu.

        Bugünlere gelmesinde öğretmenlerinin etkisinin çok büyük olduğunu belirten Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Öğretmenlerimin bugüne gelmemdeki etkisi çok belirleyici ve yönlendirici olmuştur. Eğer o öğretmenlerim olmasaydı ne üniversiteye gidebilirdim, ne kaymakam olabilirdim ne de bugün Vali olarak sizlerle beraber çalışıyor olabilirdim. Bu işe gönül vererek çalışan, heyecan duyarak çalışan, öğrencisini geleceğe hazırlamak için çırpınan öğretmenlerin hayatımızdaki etkisi çok fazla. Bunun için ne kadar heyecan duyarsanız, ne kadar gayretle çalışırsanız, ne kadar hedefleriniz olursa o kadar başarı oluyor. Biliyoruz ki bazı öğretmenlerimizin izleri hiçbir zaman silinmiyor. Dileğim odur ki, sizler hepiniz izleri hiç silinmeyecek öğretmenler olun. Zaten öğretmenlerimizin duyduğu en büyük gurur yetiştirdiği çocuklarımızın gelecekte güzel hizmetler yapıyor olmasıdır. Sizleri mutlu edenin, sizlerin yorgunluğunu alanının bu olduğunu çok iyi biliyorum. Osmaniye'miz eğitimde İl Milli Eğitim Müdürümüzün başkanlığında çok başarılı çalışmalar yapılıyor. Başta İl Milli Eğitim Müdürümüzü, bütün eğitim öğretim kadrolarımızı, öğrencilerimizi ve velilerimizi yürekten kutluyorum. İnşallah bu sene de sizlerden çok güzel sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Şunu da açık yüreklilikle ifade etmek isterim ki; her zaman yanınızda olacağım ve her zaman sizlere destek olacağım. Bir kez daha Başöğretmen, Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere siz kıymetli öğretmenler günü kutlu olsun. Şehit öğretmenlerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle anıyorum. Ebedi hayata intikal etmiş kıymetli öğretmenlerimizi minnetle, şükranla, rahmetle anıyorum. Görevi başında bulunan bütün öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Yolunuz, bahtınız açık olsun. 24 Kasım öğretmenler gününüz kutlu olsun."dedi.

        Konuşmaların ardından TOBB Osmaniye Fen Lisesi öğrencilerinden oluşan şiir korosu "Ben Öğretmenim" adlı şiiri seslendirdi. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden programda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "24 Kasım Öğretmenler Günü" isimli video klip gösterildi.

        Törenin devamında emekli öğretmenlerimiz adına konuşan Emekli Öğretmen Hasan Şahin, "Bir öğretmenin en büyük mutluluğu öğrencilerini hayata atılmış, ülkesine yararlı bir insan olarak görmektir. Öğretmen öğrencilerinin gözünde çağlayan bir pınar gibidir. Bazen kızgın, bazen berrak bazen serin ama hep sevgi doludur. Ne mutlu bana ki böyle kutsal bir mesleğe yıllarımı verdim. Öğrencilerimin umutları umudum, sevinçleri sevincim oldu."dedi.

Programın devamında emekliye ayrılan öğretmenlerimiz Hanife Görür, İbrahim Bayar ve Hasan Şahin'e Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından hizmet şeref belgeleri verildi. Törende ayrıca bu yıl görevi başında vefat eden öğretmenlerimiz Gaye Kılıç Karamık, Mehmet Ünaldı, Ahmet Dobur, Mehmet Kaya, Fevzi Ekmen, Rasim Ertan, Hasan Gamlı'nın ailelerine de hizmet şeref belgelerini ve ayrıca öğretmenlerimiz adına bağışı yapılan fidanların sertifikalarını da Vali Dr. Erdinç Yılmaz verdi.

Törenin son bölümünde 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğretmen ve öğrencilere ödülleri takdim edildi. Resim dalında birinci olan Şehit Veli Demiryürek Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Yavuz Selim Talan, şiir dalında birinci olan Şehit Hüseyin Cengiz İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Refiyka Has, kompozisyon dalında birinci olan Osmaniye Fen Lisesi öğrencisi Zehra Baylam, öğretmenler arasında düzenlenen anı yarışmasında birinci olan Saimbey Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Hürü Coşkun'a Vali Yılmaz ve protokol mensupları tarafından ödülleri verildi. Tören Öğretmenler Korosu tarafından sunulan müzik dinletisiyle sona erdi.

Programın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı.

24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021 24-11-2021
24-11-2021  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.