OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 ÇALIKUŞU OSMANİYE 1.SAYISI

81 ÇALIKUŞU OSMANİYE 1.SAYISI

Milli Eğitim Bakanlığı adına İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ın imtiyazıyla "81 Çalıkuşu Osmaniye" dijital dergimizin ilk sayısını siz değerli okuyucularımızla buluşturmanın coşkusu içerisindeyiz.

 

İki aylık periyotlar halinde çıkarmayı planladığımız, genel yayın yönetmenliğini İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali COŞKUN'un, editörlüğünü Öznur Gökşen Dinç'in üstlendiği, Yayın Kurulunu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Altuğ ARSLAN, Sedat Gündoğan, Esra Yüceer ve Fatma Alaca'nın oluşturduğu  e- derginin Ocak sayısı, Osmaniye'nin Kurtuluşunun 100. Yılı temasıyla okuyucularımızla buluştu.
İnsanlı ve insansız hava araçlarımızın resmedildiği, milli hamle vurgusunun da yapıldığı "81 Çalıkuşu Osmaniye" dergisinde Emekli Öğretim Görevlisi Necdet ARI'nın da Osmaniye'nin tarihi ile ilgili değerli bilgilerinin yer aldığı sunum haberine yer verildi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK dergi ile ilgili olarak  "Dijitalleşen dünya ile şekil değiştiren eğitim- öğretim faaliyetlerinin takipçisiyiz. Şanlı tarihimizden aldığımız güç ile  çalışmaktayız. 81 Çalıkuşu Osmaniye"  dergisinin ilk sayısını şehrimizin kurtuluşunun  100. yılında okuyucuya sunmanın coşkusunu yaşamaktayız. Bu vesileyle Milli Mücadele'nin mimarı  Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, Osmaniye'nin şanlı direnişinde yer alan bütün kahramanlarımızı ve şehrimizin ''Şehitler Diyarı'' olarak anılmasını sağlayan aziz şehitlerimizi  rahmet ve minnetle anıyor,  Osmaniyeli hemşehrilerimin Kurtuluş Bayramını tebrik ediyorum. " dedi.

3 Ocak 2022 tarihinde yayım hayatına başlayan dergimizin 2. Sayısı Mart ayında yayımlanacaktır. Önsözlerinde Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz'ın ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın Albak'ın değerli konuşmalarının yer aldığı dergimizin tüm okuyuculara hayırlı olmasını diliyoruz.

e-Dergi için TIKLAYINIZ

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.