OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akıl Yürütme,Hızlı Düşünme ve Yaratıcılık Becerilerini Artıran Zeka Oyunları Atölyelerimizin Açılışına Devam Ediyoruz.

Akıl Yürütme,Hızlı Düşünme ve Yaratıcılık Becerilerini Artıran Zeka Oyunları Atölyelerimizin Açılışına Devam Ediyoruz.

PIKTES Yaz Etkinlikleri kapsamında Türk ve yabancı uyruklu öğrencileri kaynaştırma amacıyla akıl ve zeka oyunları atölyeleri açılışı gerçekleştirildi.

Şehit Mehmet Ali Sarak Ortaokulu, Cevdetiye Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Düziçi Cumhuriyet İlkokulunda açılışı gerçekleştirilen Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleriyle, öğrencilerin hızlı düşünme,bilgi gerektirmeyen eleştirel düşünceyi sağlayan,akıl yürütme ve yaratıcı becerilerine katkı sunma amaçlanmaktadır.

Gerçekleştirilen açılışa katılan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "Akıl ve zeka oyunları esasında geleceğin eğitim metodlarındadır.Çağın gerektirdiği noktada zekayı kavram,ilke,algı ve soyut-somut kavramlar arası bağ kurmayı da sağlıyor bu atölyelerimiz.Öğrencilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğu ile zihni açan,akıl yürütme becerilerini artıran etkinliklerle burada zamanlarını verimli hale getirebilecektir.Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimizi bu atölyelerimizi verimli şekilde kullanmalarını temenni ediyorum."dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin KAYNAR'ın da katıldığı açılış sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; öğrenci ve öğretmenlerle de bir süre sohbet etti.

 

27-09-2021 27-09-2021
27-09-2021 27-09-2021

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.