OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Arama Kurtarma Ekibimiz, Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliklerine Katılacak.

Arama Kurtarma Ekibimiz, Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliklerine Katılacak.

 

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Sarıkamış Şehitlerini anmak üzere Kars'a gidecek olan Arama Kurtarma Ekibini makamında kabul etti. Dr. Erdinç Yılmaz, 06-08 Ocak 2023 tarihleri arasında Kars Sarıkamış'ta düzenlenecek "Sarıkamış Şehitlerini Anma" programına katılmak üzere yola çıkacak olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcıları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibini makamında kabul etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar' da yer aldı.

Ziyaret sırasında Vali Dr. Erdinç Yılmaz' a yapılacak etkinlikler hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, gönüllü öğretmenlerin oluşturduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Ekibi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Dağcıları'ndan oluşan 30 kişilik ekibin "Sarıkamış Şehitlerini Anma" etkinliklerine katılacağını belirterek, etkinliklerinde üzerinde "Türkiye Şehitleriyle Yürüyor! Sarıkamış Harekâtının Yıl Dönümünde Şehitler Diyarı Osmaniye'den Şühedaya Saygıyla" yazılı bir pankart taşınacağını ifade etti. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde; Kars'ın 2000 rakımdaki Sarıgün köyündeki ilkokul çocuklarına da Osmaniye'den öğrencilerin yazdığı mektupların ve hediyelerin götürüleceğini söylendi.

Misafirleri ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, "Şehitler Diyarı Osmaniye'mizden, öğretmenlerimizin öncülüğünde öğrencilerimiz, Sarıkamış'taki öğrencilerimize hediyeler hazırladılar. Buradan bir gönül köprüsü kuruyorlar. Sarıkamış'ın değeri, kıymeti büyük. Vatan için orada şehit olan binlerce Şehidimizi bir kez daha saygıyla, minnetle anıyoruz. Şehitler Diyarı Osmaniye'den Sarıkamış'a gönül dolusu selamlar, saygılar.

 

05-01-202305-01-202305-01-2023

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.