OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk'ün Osmaniye'ye Gelişinin 95.Yıl Dönümü

"Osmaniye kasabasını ve buranın halkını ziyaret edebildiğimden çok memnun oldum. Halkın gösterdiği kalbi ve samimi tezahürattan fevkalade mütehassısım. Bu güzel kalpli mert insanlar arasında daha ziyade kalmak siyaseti için ayrıca fırsat arayacağım."
Atatürk'ün Osmaniye'ye Gelişinin 95.Yıl Dönümü

Ulu önder Atatürk'ün Samsun'da, işgallere karşı başlattığı mücadeleye destek vererek şehirlerini işgalci Fransız askerlerine ve Ermenilere karşı kahramanca savunan Osmaniye halkı 95 yıl önce bugün Milli Mücadelenin Lideri ve Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü büyük bir sevinçle karşılamış, onu bağrına basmıştır.

            Zaferin ardından sık sık Anadolu'yu gezen ve mücadelede kendisini yalnız bırakmayan Anadolu insanı ile her fırsatta buluşup, onların dertlerini ve sorunlarını dinleyen Ulu Önder, 16 Ocak 1925 de şehrimizi şereflendirmiştir.

"Osmaniye kasabasını ve buranın halkını ziyaret edebildiğimden çok memnun oldum. Halkın gösterdiği kalbi ve samimi tezahürattan fevkalade mütehassısım. Bu güzel kalpli mert insanlar arasında daha ziyade kalmak siyaseti için ayrıca fırsat arayacağım." dediği Osmaniye halkı, dün olduğu gibi bugün de her türlü tehdite karşı omuz omuza devletinin yanındadır.

            Atatürk'ün Osmaniye gelişinin 95. yıl dönümü vesilesi ile başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin bütün kahramanlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

           

                                                                                                                      Aydın ALBAK

                                                                                                               İl Milli Eğitim Müdürü

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.