OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bağımlılık" Konulu Yarışmalarda Başarı Gösteren Öğrencilerimiz Ödüllendirildi.      Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını ve Yeşilay cemiyetinin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla 'Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi' gerçekleştirilmiştir. Proje kapsamında Türkiye genelinde 'Bağımlılık' konulu yarışmalar düzenlendi.

     Bakanlığımız ve Yeşilay işbirliğinde gerçekleştirilen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Projesi" kapsamında İlimiz genelinde 'bağımlılık' konulu yarışmada eserler 28/03/2024 tarihinde Müdürlüğümüzde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilerek görsel ve edebi alanda ilkokul-ortaokul ve ortaöğretim öğrencileri arasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK verdi.

      Bu yarışma ile çocuk ve gençlerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve teknoloji bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavramalarını sağlayarak daha güvenli ve sağlıklı bir hayat sürmelerine katkıda bulunmak ve yeni neslin bağımlılıkla ilgili bilinç düzeylerini arttırmak amaçlanmaktadır.

 

Görsel Kategori Alanında Derece Elde Eden Öğrencilerimiz:

Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Emine Aymelek TOPAL, Hayriye Beray CİNKARA ve Asilberk BERKHAN

 

Edebi Kategori Alanında Derece Elde Eden Öğrencilerimiz:

Fatih İlkokulu Öğrencisi Elisa Kardelen BOZTEPE,

Şehit Hayrettin Mennan Kız İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Fatma Saliha SAİL ve Resmiye Ebrar KAŞKA

 

      Düzenlenen yarışmalarda derece elde eden öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

18-04-2024

18-04-202418-04-202418-04-202418-04-202418-04-202418-04-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.