OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"BAŞARILARINIZ BİZLERE GÜÇ VERİYOR."

Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerimiz Müdürlüğümüzü ziyaret etti.


İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'a; okul havacılık kulübünün gerçekleştirmiş olduğu model roket çalışmaları hakkında da bilgi verilirken, 2021 Yılı Tübitak-Enerji Ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Lise Öğrencileri Enerji Verimliliği Proje Yarışması ön elemesi sonucunda mülakata davet edilerek öğrenciler arasında yapılan nihai değerlendirme sonucunda "Led Lambaların Kullanım Ömürlerinin Ve Enerji Tasarruflarının Arttırılması, Bozulan Led Lambaların Ekonomiye Kazandırılması Projesi" ile Türkiye 2.si olan Bilge Kağan SAVRANDALI ve Kemal UMUŞ ile birlikte Okul Müdürü Ali ASİL'de ziyarette yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK;"Teknolojiyle iç içe yaşadığımız şu süreçte çağın gerekliliklerine uygun aksiyon almalıyız.Her öğrencimizin bilime meraklı,çağdaş uygarlık seviyesine ayak uydurabilen, üretime dayalı fikirler üretmesi noktasında destekliyor ve bu noktada var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen 2021 Yılı TÜBİTAK çalışmalarında Türkiye 2.'liği derecesiyle göğsümüzü kabartan Şehit Mehmet KARACATİLKİ Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerimiz de örneğidir. Öğrencilerimizin başarıları bizlere güç veriyor. Bütün öğrencilerimize bu noktada sonsuz güvenimiz vardır.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. "dedi.

Projenin amacı konutlarda ve işyerlerinde kullanılan led lambaların ömrünün 2 ile 3 yıl arasında çıkarmakla birlikte geri dönüşüm yoluyla ekonomiye katkı sunmaktır.


15-12-2021 15-12-2021
15-12-2021 15-12-2021Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.