OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Benim Oyun Sandığım" Eğitim Setleri Ailelere Ulaştırılıyor.

Erken Çocukluk Eğitimi kapsamında "Benim Oyun Sandığım" dağıtımlarına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay TAN'ın katılımıyla başlandı. 


Cumhuriyet İlkokulu, Makbule Hanım Anaokulu ve Vilayetler Birliği Anaokulunda görev yapan idareci ve öğretmenlerden oluşan grup tarafından eğitime erişemeyen okul öncesi eğitim çağındaki çocuklar tespit edildi. Okul-ev arasındaki uzaklık nedeniyle okul öncesi eğitimden faydalanamayan 60-72 ay aralığındaki çocuklarımıza gelişim dönemi ihtiyaçlarına uygun olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan sandıkların dağıtımı ilimiz Kırıklı, Nohuttepe ve Kumarlı köylerinde tamamlanmış olup diğer köylerimizde devam etmektedir. 

Kırıklı köyünde Ferdane T., Zeki T., Ahmet K., Nazife T.; Nohuttepe köyünde Furkan B. ve Tayyib Ç.; Kumarlı köyünde ise Furkan A. evlerinde ziyaret edilmiştir. Öğretmenleri ile ilk kez tanışan çocuklar sandığın içerisinde yer alan materyalleri öğretmenleri ile inceleyerek zaman geçirmişlerdir.Çocukların anne ve babaları süreç hakkında bilgilendirilerek "Benim Oyun Sandığım" ile geçirecekleri eğitim konusunda öğretmenleri ile nasıl sürekli iletişimde kalabileceklerine ilişkin istişarede bulunmuşlardır.

Sene sonunda dek her ay ziyaret edilerek ders etkinliği yapılacak çocuklarımıza öğretmenlerimiz çeşitli görev vererek onların eğitimini sürekli kılmayı hedeflemektedirler.

 

14-12-2021 14-12-2021
14-12-2021 14-12-2021

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.