OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir medeniyet inşası,bir lider ülke hayalinde olan milletiz.

Bir medeniyet inşası,bir lider ülke hayalinde olan milletiz.

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Eğitim Kurumu Müdürler Kurulu Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür  Yardımcıları ile İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de katılım sağladığı toplantı Osmaniye Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci dönemin değerlendirmesi ve yeni uygulamaya geçen eğitim takviminin aktif kullanımının yaygınlaştırılması ve 2.dönem yapılacak sosyal etkinlik ve kültürel faaliyetlerin görüşülmesiyle başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK;" Okul Müdürlüğü çok keyifli bir alandır. Aşılamayacak hiçbir sorun yoktur bu alanda değerli meslektaşlarım. Bizler bir medeniyet inşası hayalinde olan bir milletin bireyleriyiz. Diğer milletlere benzemeyiz. Tarih bizi yeniden medeniyet inşa etmeye zorluyor.Bunun örneklerini ilk defa görmüyoruz. Geçmişte de örnekleri çok var. Osmanlının son döneminde modernleşme örnekleri, Cumhuriyet Döneminde Köy Enstitüsü denemelerimiz ve Fen Liselerimiz. Sürekli iyi okullar oluşturup, topluma liderler yetiştirmişiz. Ve bunlarla medeniyet inşa etmişiz."dedi.

Ayrıca "Biyo teknolojideki gelişim, yapay zekalar ve dahaları...Dünyanın bu döngüsünde sığ ve küçük kısır döngüsünde hareket etmemek gerekmektedir. Zamanın getirdiği durumlara göre eğitim sistemimizi oluşturmak zorundayız."dedi.

Akademik başarının arttırılmasına yönelik çalışmaların görüşülmesi, öğretmenlerin mesleki gelişim çalışması.İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin açıklamalarından sonra dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

24-01-2020 24-01-2020
24-01-2020 24-01-2020
   

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.