OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bizim Yönümüz de Önümüz de Eğitim."İlimiz merkez ve ilçelerinde  eğitim vermekte olan meslek lisesi müdürleri ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılı sene başı toplantısı ve Patent Faydalı Model Başvuru Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

Okullarımızın yeni eğitim-öğretim yılı mesleki eğitimin genel problemlerinin  istişare edilmesi ve giderilmesi amacıyla gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK Başkanlık etti.

Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Osman Şevket İYİ ve mesleki eğitim veren 26 okul-kurum müdürü katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "Toplumda meslek liselerimize olan kalıplaşmış bir önyargı olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Bu önyargının yıkılması için canla başla çalışmamız gerekiyor. Bunu nasıl başarabiliriz sorusunun hemen ardından şu cevabı verebilirim. Öncelikle çocuklarımızı mesleki gelişim yönünden nitelikli hale getirmemiz gerekiyor. Mesleki beceriyle donatılan çocuklarımızı ise akademik yönden gelişiminin de sağlanması ise birbirini tamamlayan şeylerdir.Bu dengeyi sağlayarak çocuklarımızın geleceğe yönelik atacağı her adımda sağlam dönütler alacağı ise aşikardır."dedi.

Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; İlimiz genelindeki Meslek Liselerinde öğrenci kontenjan doluluğu neredeyse tam olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti." İlimizde Meslek Liselerimize olan rağbet gayet tatmin edici noktadadır .Bu önemli bir gelişimin tezahürüdür.Bu bağlamda okullarımızdaki seviyeyi yukarıya taşımak, öğrencilerimizi yaparak ve yaşayarak hayata hazırlamak, aynı zaman da akademik gelişimlerinin de desteklenerek tam donanımlı bir birey olmasını sağlayabiliriz. Ayrıca maddi,manevi ve milli yönden çocuklarımızın hayata hazır olacaktır."

Toplantı soru-cevap ve Okul Müdürlerinin görüş ve önerileri alınarak sona erdi.

 

09-10-2019 09-10-2019
09-10-2019  

 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.