OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bursluluk Sınavında 100 soruyu Doğru Cevaplayarak Türkiye Birincisi Olan 19 Öğrencimize Ödülleri Vali Yılmaz Tarafından Verildi

Bursluluk Sınavında 100 soruyu Doğru Cevaplayarak Türkiye Birincisi Olan 19 Öğrencimize Ödülleri Vali Yılmaz Tarafından Verildi

    İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavında 100 soruyu doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olan 19 öğrencimize ödülleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenleri ve aileleri katıldı.

        İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak törende yaptığı konuşmada; "3 Eylül 2023 tarihinde yapılan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavına ülke genelinde 875.000, Osmaniye genelinde 21.335 öğrenci katılmıştır. Osmaniye'de 19 öğrencimiz 100 soruyu doğru cevaplayarak Türkiye birincisi olmuşlardır. Bu başarıdan dolayı öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ederim. Bu başarı ciddi bir eğitim öğretim planlanmasının, güçlü bir öğrenci disiplininin ve aile desteğinin ürünüdür. 6 Şubat depreminin dolaylı etkilerinin hala yaşandığı bir dönemde 19 öğrencimizin Türkiye birincisi olması bizleri gururlandırmıştır. Velilerimizin desteğiyle, öğretmenlerimizle birlikte öğrencilerimizin ilmek ilmek dokuyarak elde ettiği bu başarı, öğrencilerimize eğitim hayatlarında bir itici güç olacaktır. Yapabileceğini kanıtlamış, özdisiplinini kazanmış, güçlü iradeye sahip öğrencilerimizin ülkemizin geleceğine yön vereceklerine ve Türkiye Yüzyılını inşa edeceklerine inancım tamdır."dedi.

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, "Çok kıymetli Şampiyon öğrencilerimiz sizleri yürekten kutluyorum, ailelerinizi yürekten kutluyorum. Başarınız daim olsun. Çok mutlu oldum, tebrik ediyorum. Eğitimde Osmaniye olarak çevre illerin hepsinden çok çok öndeyiz. İnşallah bu başarımızın katlanarak devam etmesini diliyorum. İl Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere ekibinin, öğretmenlerimizin gerçekten çok katkısı var ama asıl başarıyı gerçekleştiren siz kahraman sevgili öğrencilerimizsiniz. Eğitim sadece bir kurumla olmaz eğitim hepimizin ilgilenmesi gereken bir alan. Çünkü memleketin, milletin, toplumun geleceği, hepimizin geleceği, istikbalimiz eğitimdedir. Biz, ne kadar eğitimli, kendimizi ne kadar iyi yetiştirmiş, ne kadar bilge bir toplum olursak o kadar güçlü oluruz. Eğitimi asla aksatmamalıyız, eğitime her türlü desteği hiç çekinmeden, düşünmeden sağlamalıyız. Sevgili şampiyonlar başarılarınız daim olsun, sizinle her zaman gurur duyacağız. Disiplinli çalışmanızdan, ideallerinizden hiçbir zaman vazgeçmeden hedeflerinize ulaşmanızı, bu şekilde çalışmanızı sizden istiyoruz. Cenab-ı Allah'tan da böyle olmasını niyaz ediyoruz. Velilerinizi de bir kez daha kutluyorum."dedi.

        Konuşmaların ardından Vali Yılmaz başarılı öğrencilerimiz Bahçe Atatürk Ortaokulu öğrencisi Zehra Kösek, Saimbey Ortaokulu öğrencisi Ecem Naz Tekeli, Saimbey Ortaokulu öğrencisi Asude Vuslat Arpacı, Saimbey Ortaokulu öğrencisi Ahmet Bülent Hazar, Saimbey Ortaokulu öğrencisi Aybike Emine Kurtdan, Özel Osmaniye Ender Ortaokulu öğrencisi Zeynep Aysan, Toprakkale Şehit Mahmut Ava Ortaokulu öğrencisi Zeynep Melike Kara, Kadirli Aydınoğlu Tufanbey Ortaokulu öğrencisi Salih Eren Bakıcı, Kadirli Esnaf Kefalet Kooperatifi Ortaokulu öğrencisi İrfan Efe Türkmenoğlu, Kadirli Şehit İbrahim Aşkın Ortaokulu öğrencisi Elisa Nur Bülbül, Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu öğrencisi Ayben Işın Cinkara, Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu öğrencisi Ahmet Efe Temiz, Düziçi Atatürk Ortaokulu öğrencisi İrem Tuana Torun, Düziçi Atatürk Ortaokulu öğrencisi Yusuf Erdem Sarı, Osmaniye Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Yusuf Boğatekin, TOBB Fen Lisesi öğrencisi Ece Su Doğan, TOBB Fen Lisesi öğrencisi Azra Yılmazbaş, Düziçi İrfanlı Ortaokulu öğrencisi Kayra Orhan Karşılar ve TOBB Fen Lisesi öğrencisi Burcu Pırnaz'a ödüllerini verdi.

  

01-10-202301-10-202301-10-202301-10-202301-10-202301-10-202301-10-2023

01-10-202301-10-2023

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.