OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuğun İhmal ve İstismarının Önlenmesine Yönelik İş Birliği Protokolü imzalandı.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ,Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü, Osmaniye Sağlık İl Müdürlüğü ve Osmaniye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliği ile gerçekleşen protokol Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Çocuğun İhmal ve İstismarının Önlenmesine Yönelik İş Birliği Protokolü imzalandı.

İlimiz sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında, eğitimin niteliği ile ilgili öncelikli olarak belirlenmiş alanlar başta olmak üzere, toplumun ve  devletin tüm kurumlarının çocuklara ilişkin riskleri önceden, fark ederek gerekli yönlendirmelerle önleme çalışmalarını yapmak, konunun önemin benimsenmesi, desteklenmesi ve anlayış değişiminin yerleşmesinde kurumların aktif rol almalarını sağlamak amacıyla imzalandı.

İmzalanan bu işbirliği protokolü ile planlı çalışmalar yürüterek, özellikle öğrencilerin başarı seviyelerini yükseltecek olan tüm eğitim hizmetlerinin niteliğini artırmak; eğitim programlarının geliştirilmesi, öğretmen yeterliklerinin uygulamalı eğitim faaliyetleriyle artırılması ve ailelerin sosyal, kültürel ve mesleki gelişimlerine destek olunması noktasında, taraflar arasında iş birliği ve koordinasyonu sağlama hedefler arasındadır.

Protokolün imzalanmasında sonra taraflar;"Çocuğun İhmal ve İstismarının Önlenmesine Yönelik İş Birliği" Protokolünün ilimize hayırlı olması temennisinde bulunuldular.

 

23-01-2020

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.