OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuklarımızın Yetişkin Gençlerimizden Öğrenecekleri Çok Şey Var

Çocuklarımızın Yetişkin Gençlerimizden Öğrenecekleri Çok Şey Var

 

Müdürlüğümüz AR-GE Birimi Koordinatörlüğünde yürütülen ve  Osmaniye Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen Huzurevi Destekli Okul öncesi Eğitim Modeli Uygulamasına (Geçmişten Geleceğe Kültürel Kod Aktarımı)  23 Nisan Anaokulu'nda Valimiz Sayın Ömer Faruk COŞKUN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK ve Osmaniye Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit COŞKUN katıldı.

 

Vali COŞKUN; projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm paydaşlara ayrı ayrı teşekkürlerini ileterek, gelecek nesillerimizin yetişkin gençlerden öğreneceği çok şeyin olduğunu ve bu projenin Türkiye'de bir model olacağı inancında olduğunu belirtti.

 

3 öğretmen ile 1 idareci ve  Özden Huzurevinde kalan 5 huzurevi sakininin katılımıyla 23 Nisan Anaokulunda gerçekleştirilen proje uygulama sonrasında Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Özgül POLAT; "Türkiye'de model olabilecek bu kadar güzel bir çalışmanın yapılması çok önemli, başka bir deyimle aktif yaşlanmayı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çok önemsiyor. Dolayısıyla güçlü bir işbirliği ile bu projenin hayata geçirilmesinin örneğidir. Yani disiplinler arası bir çalışmadır ve tabii ki aktif yaşlanmanın sadece sporla ilgili boyutu yoktur, sosyal-kültürel anlamda da bir yönü vardır. Biz bunların ölçümlerini başlattık, süreç içerisinde de  genç yetişkinlerimizle ve çocuklarımızla yapacağımız bir çok portfolyo çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam edecektir." dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; "Biz bu projeye başlarken kuşakların bir araya gelmesini istedik, çünkü çocuklarımızın genç yetişkinlerden öğreneceği, onlardan alacağı bir çok tecrübeler var. Bunu yaparken bilimsel temele oturtmak istedik .Yaklaşık 6 ayı bulan bu proje Türkiye'de model olacaktır. Biz değerlerimizi kaybetmek istemiyoruz ve bu değerlerimizi aktarırken de bilimsel bir altyapısının olmasını istiyoruz. Çünkü çocuklarımızın genç yetişkinlerden öğrenecekleri çok şeyler var. Elbette ki genç yetişkinlerimizin de sağlıklı ve kaliteli bir yaşlanma sürecine katkıda bulunmak istiyoruz. Ben, projede desteğini esirgemeyen Valimiz Sayın Ömer Faruk COŞKUN'a, Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit COŞKUN'a,projede bilimsel altyapıya katkı veren Doç.Dr.Özgül POLAT'a,Doç.Dr.Erdal BAY'a ve Doç.Dr.Recep KAHRAMAN'a teşekkür ediyorum."dedi.

 

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmeteler İl Müdürü Hamit COŞKUN ise; "Böyle bir projede yer almak bizleri de ziyadesiyle mutlu etmiştir.Çünkü yetişkin gençlerimizin kendi kültür aktarımında çocuklarımızın becerilerini  arttıracağını düşünüyoruz.Bu çalışmanın koordinatörlüğünü sağlayan ve yürüten İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve öğretim görevlilierine teşekkür ediyorum"dedi.

 

12-11-2019 12-11-2019
12-11-2019 12-11-2019
12-11-2019 12-11-2019
12-11-2019 12-11-2019
12-11-2019 12-11-2019
12-11-2019 12-11-2019
12-11-2019  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.