OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇOCUKLARIN SİZİN OMUZLARINIZA İHTİYACI VAR"Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" kapsamında, bu hafta İlimizdeki meslektaşları ile buluştu.   

Çevrimiçi canlı olarak gerçekleştirilen buluşmada, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK; salgın döneminde yapılan uzaktan eğitim ve yaz tatilinde EBA TV ve EBA platformu üzerinden sürdürülen çalışmalara ilişkin saha deneyimlerini, salgın sürecinde Osmaniye'deki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında genel çerçeveyi Ziya Öğretmen ile paylaştı.  

  

EBA Televizyonu ve EBA platformuna içerik hazırlanması, tüm öğrencilere uzaktan eğitim verilmesi için gayret gösteren meslektaşlarına teşekkür eden Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, "Bu işler ekip işi... Birlikte çaba göstererek yapılacak işler... Tek tek, her bir öğretmenimizin emeğine çok saygı duyuyorum. Bu ülkenin geleceğini kurmak için çocuklarımızın, sizin omuzlarınıza ihtiyacı var. Siz bu meseleye böyle sahip çıktıkça başarılı olmamamız için hiçbir sebep yok." diye konuştu.  

 

EBA TV'de öğretmenlere yönelik yayınların artırılması da gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, "Öğretmenlere yönelik çalışmaların artırılması konusunda ciddi çalışmalarımız var." diyerek bundan sonraki süreçte öğretmenlerin EBA TV'yi sürükleyip götürmesini istediklerini anlattı.  

 

TOBB Fen Lisesi müzik atölyesinde gerçekleştirilen  canlı performansa eşlik eden Ziya Öğretmen; "Ben böyle etkinlikler görmek istiyorum, istediğimiz bu. Çok memnun oldum."dedi. 

 

 "Yazın da çocuklarımızla, velilerimizle teması kesmeyelim."  

  

Türkçe öğretmeni İzzet Irmak, Bakan Selçuk'un "Okullar açılınca yapılacaklarınızı paylaşın." çağrısından hareketle öğrencileriyle beraber yazdıkları "Okullar Açılınca" adlı şiiri okudu.  

Sürprizlerle dolu eğitim buluşmasında, Bakan Selçuk öğretmenlerin yüreğinden dökülen ezgilere eşlik etti.  

  

Yatılı Bölge Okulu Müdürü Abdullah Erdem, yaylalardaki öğrencilerin uzaktan eğitim alabilmesi için yaptıkları çalışmaları Ziya Öğretmen'le paylaştı. Çadırlara güneş paneli ve uydu antene takarak çocukların EBA TV'den derslerini takip etmeleri için seferber oluşlarını anlattı. "Bu, bir başarı hikayesi..." diyen Selçuk, en zor şartlarda bile yapılabilecek şeyler olduğunu gösteren meslektaşlarına teşekkür etti.   

  

Selçuk, "Yazın da çocuklarımızla, velilerimizle teması kesmeyelim, bu ülke için gurur duyacağımız işler yapmaya devam edelim." şeklinde konuştu. 

Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK, buluşmadan duyduğu memnuniyetlerini ifade ederek, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK'a ve Osmaniye'deki bütün meslekştalarına, buluşmaya katılan ve etkinlikleri gerçekleştiren öğrencilere, velilere teşekkürlerini iletti.

 

10-07-2020 10-07-2020
10-07-2020 10-07-2020
10-07-2020 10-07-2020

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.