OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenklerin Konulması İle Başladı

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 96. Yıldönümü Kutlamaları Atatürk Anıtına Çelenklerin Konulması İle Başladı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıldönümü kutlamaları, Atatürk Anıtına çelenklerin konulması ile başladı. Düzenlenen törene; Valimiz Ömer Faruk COŞKUN, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit DURMUŞOĞLU ile  Baha ÜNLÜ, Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkanı Kadir KARA, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet TEKNE, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat TÜRK, Vali Yardımcısı Adem YILMAZ, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer TOMBUL, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali GİZLİCE, İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk anıtına sunulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Törenin devamında Valimiz Ömer Faruk COŞKUN yaptığı konuşmada; "Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96'ncı yıldönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Milletçe duygu birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bugün, bizi biz yapan değerlerimizi daha gür sesle tekrar etme günüdür. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, vatandaşlarımızın ekonomik refahını hedef alanlara karşı tek yürek olduğumuzu gösterme günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle Başta Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, vatan bayrak ve mukaddesatı uğruna toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet minnet ve şükranla anıyor, tüm Osmaniyeli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.

Vali Coşkun'un şeref defterini imzalamasının ardından tören sona erdi.

28-10-2019 28-10-2019
28-10-2019 28-10-2019
28-10-2019 28-10-2019
28-10-2019  

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.