OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dede Korkut Hikâyeleri'nden Hareketle "Anahtar Kelimelerle Hikaye Yazma" Yarışması Kazananlarına Ödül Verildi.

Dede Korkut Hikâyeleri'nden Hareketle

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" okullarda yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini amaçlamaktadır. Bu bağlamda Şubat ayında Bakanlığımıza bağlı resmî/özel eğitim kurumlarında öğrenim gören ilkokul, ortaokul, lise öğrencileri arasında yarışmalar düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında İlimiz genelinde düzenlenen Dede Korkut Hikâyeleri'nden hareketle "Anahtar Kelimelerle Hikaye Yazma" yarışmalarını kazanan okullarımıza ve öğrencilerimize ödüllerini takdim etti. 


Yarışmada Dereceye Giren Okullarımız:

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada ilin en iyi hikayesi kategorisinde birinci olan ilkokulumuz, öğrencimiz Yağmur UÇAR' ın düzenlediği eserle Şehit Barış Göl İlkokulu;

Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada ilin en iyi hikayesi kategorisinde birinci olan ortaokulumuz öğrencimiz Nihan ŞEHİTOĞLU' nun düzenlediği eserle Cebelibereket Şehit Ali Alkan Ortaokulu olmuştur.

 22-02-202422-02-202422-02-202422-02-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.