OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Depremde Vefat Eden Öğretmenlerimizin Yakınları ve Depremde Yakınlarını Kaybetmiş Öğretmenlerimizle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldik.

Depremde Vefat Eden Öğretmenlerimizin Yakınları ve Depremde Yakınlarını Kaybetmiş Öğretmenlerimizle İftar Yemeğinde Bir Araya Geldik.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 6 Şubat'ta ilimizde ve bölgemizde yaşanan deprem felaketi dolayısıyla hayatını kaybeden öğretmenlerimizin yakınlarına ve yakınlarını kaybeden öğretmenlerimize Osmaniye Valisi Sayın Dr Erdinç Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aydın Albak' ın katılımlarıyla iftar programı gerçekleştirildi

Samet Aybaba Spor Lisesinde düzenlenen iftar programına Osmaniye Valisi Dr Erdinç Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de katıldı.

        İftar öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, "Biz büyük bir aileyiz. 6 Şubat'ta yaşadığımız büyük felaket neticesinde ailemizin bir parçası olan 36 çalışma arkadaşımızı Yüce Rabbimize emanet ettik. Biz onların şehitliğine iman ediyoruz. Bizim yegane görevimiz, çalışma arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin isimlerini sonsuza kadar yaşatmak, birbirimizin yarasını sarmak, birbirimize merhem olmak.  Bu felaketi çocuklarımız, gençlerimiz bir daha yaşamasınlar diye tekrar tekrar öğretmek. Hepinize hoş geldiniz diyorum. Şeref verdiniz, onur verdiniz. Hayırlı iftarlar."dedi. 

        Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, "Bu acı, zor bir acı. Sizlerin bu acısını yürekten paylaşıyorum. Asla onları unutmayacağız ve biz onların cennete gittiğine inanıyoruz. Allah mekanlarını cennet etsin. Allah bir daha bize böyle acılar yaşatmasın, dileğimiz o. Hayırlı iftarlar diliyorum."dedi. Vali Yılmaz, programı düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti. 

        Okunan ezanla birlikte oruçlar açıldı. İftar programında depremde vefat eden vatandaşlarımız için dua okundu.

 

05-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-202305-04-2023

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.