OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Durakta Matematik" İle Matematik Eğlenceli Hale Geliyor.Osmaniye'de Matematiğin insanlara aşılanmasına ve sevdirilmesine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan "Durakta Matematik" projesi uygulamaya konuldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın ALBAK, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hacer Burcu YÜCEER, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Ahmet KAVUN, proje sorumlusu ve çizen ilkokul öğretmeni Mehmet KARİP ve eşi matematik öğretmeni Mukaddes KARİP, öğrenciler ve veliler Alibeyli Mahallesi Dr. Ahmet Alkan Caddesi üzerinde proje kapsamında hazırlanan durağı ziyaret ettiler.

Karacaoğlan Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mukaddes KARİP tarafından geliştirilen ve öğrencilerin matematiğe karşı korkularını yenmeleri, ön yargıları yıkmak ve matematiği sevdirmek için hazırladığı "Durakta Matematik" projesi ilimizde uygulamaya konuldu. Osmaniye Belediyesinin de destekleriyle, il merkezinde ki otobüs duraklarına herkesin kolayca ve eğlenerek öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da onaylanan proje Osmaniye ile birlikte 81 ilde uygulamaya konulduğu belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, "Bu projenin gerçekleşmesinde bize katkılarını hiç bir zaman esirgemeyen Osmaniye Belediyesi'ne ve projenin asıl mimarı Mehmet KARİP ve eşi matematik öğretmenimiz Mukaddes KARİP'e çok teşekkür ediyorum. Osmaniye'den çıkan yenilikçi 40 projeden bir tanesidir ve tüm Türkiye'de kabul gören bir projedir "Durakta matematik" projesi. Burada, çeşitli yöntemlerle matematiği sevdiren, matematiğin korku olmasını ortadan kaldıran önemli bir projedir. Matematiğin korkulacak bir şey olmaktan çıkartıp, hayatın kendisi olduğunu öğreten bir proje. Her tarafta matematiğin öğrenilebileceğini ve ilgiyle dinlenebileceğini anlatan yenilikçi bir yaklaşımdır. Şuanda bu projeye Osmaniye'den başladık 81 ilimizde 64 öğretmenimizle birlikte yürütülmektedir. Bizim çok değer verdiğimiz bir projedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkan yardımcısı Hacer Burcu Yüceer ise Osmaniye Belediyesi olarak merkezdeki 5 durakta bu projenin başlatıldığını ve ilerleyen günlerde tüm duraklarda uygulanacağını söyledi.

Proje koordinatörü sınıf öğretmeni Mehmet KARİP'de proje tüm illerde uygulanmakta olduğunu ve büyük destek aldıklarını belirterek, "Projemiz şuanda 'Yarının öğretmenleri' platformu tarafından Türkiye'de ilk 40 proje arasında alındı. İnşallah bir değerlendirme daha yapılacak ve biz birinci olmayı hedefliyoruz. Projemiz çocuklara matematiği sevdirme ve korkularını yenme adına çok güzel bir proje. Çizimleri eşim yapmaktadır. İlçelerimizde de projenin uygulaması yapılacaktır. Bu sayede biz bir öğrencide veya bir velide bir matematik önyargısını kırabilirsek projenin başarıya ulaştığını anlayacağız" diye konuştu. Matematik korkusu olduğunu belirten bir öğrenci ise durakta matematik projesi ile korkularını yenip her şeyin çok kolay bir hale geldiğini ifade etti.

06-09-2019 06-09-2019
06-09-2019 06-09-2019
06-09-2019 06-09-2019

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.