OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Eğitim Sistemimizin Dönüşümünü Temsil Eden Sizlersiniz." 

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Başlangıcı Rehberlik Öğretmenleri Toplantısı Gerçekleştirildi

İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri alanında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile 2019-2020 eğitim öğretim yılında yapılması planlanan önerilerin görüşülmesi, Rehberlik Hizmetleri İl Danışma Komisyonu Yerel Hedeflerin Açıklanması amacıyla Ahmet Cevdet Paşa toplantı salonunda Rehberlik öğretmenlerinin katılımıyla değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mılla KATIK, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Muhammet YILMAZ ve İlimiz Merkez ve diğer ilçelerinde görev yapan Rehberlik Öğretmenleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK; "Dünya hızlı bir şekilde değişiyor, yeni nesil ise farklı şekilde değişkenlik gösteriyor. Bu değişkenlik ve küresel dönüşüm içerisinde onlara yaşamsal becerileri kazandırmak, karşılaşacağı ya da karşılaşması muhtemel problemleri çözebilme yetilerini kazandırmak gayelerimiz arasında olmalıdır. Tüm bunları gerçekleştirirken kendimizi de yenilemek durumundayız. Rehberlik hizmetinin önemli olduğunu, sorunların anlık çözümü değil doğru planlamanın da yapılmasının elzem olduğunu belirtmek isterim." dedi.

Ayrıca "çocuklarımızın sanatsal ve sportif başarılarının keşfedilmesi hususunda onlara yardımcı olunması gerektiğini, akademik başarılarının üst seviyelere çıkmasının yolunun bir bakıma buradan geçtiğini " belirtti.


13-09-2019 13-09-2019
13-09-2019  


 

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.