OSMANİYE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engel Tanımayan Öğrencimizden Gururlandıran Başarı

Engel Tanımayan Öğrencimizden Gururlandıran Başarı

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK, Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi ve Türkiye Down Sendromlu Basketbol Milli Takım Oyuncusu Hüseyin Said ELMASOĞLU'nu makamında konuk etti.

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Down Sendromlu Basketbol Milli Takımı'na Aralık 2023'te yapılan seçmelerde dâhil olan Hüseyin Said ELMASOĞLU, Çanakkale'de katıldığı Milli Takım Kampından döner dönmez İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK'ı ziyaret ederek takım hakkında ve kampta yaşadığı deneyimleri paylaştı. 

Sporcu öğrencimize ziyareti sırasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mulla KATIK, Okul Müdürü Ömer Faruk HOZULU, Özel Eğitim Öğretmeni Özge KILIÇ ve öğrencimizin ailesi eşlik etti.

23 Şubat - 4 Mart tarihleri arasında Trabzon da yapılacak kampa dâhil olup 19-26 Mart 2024'te Türkiye'nin ev sahipliğinde Antalya'da yapılacak Trisome Games (Down Sendromlu Sporcular Dünya Şampiyonası) katılacak olan Hüseyin Said Elmasoğlu, Milli Takımımızla Dünya Şampiyonluğu hedefiyle kamplara devam ettiklerini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Aydın ALBAK Hüseyin Said ELMASOĞLU'na  "Milli Takımımızın Dünya Şampiyonu Olması için sana ve takımımıza güveniyoruz, şampiyon olacağınıza inancımız tam" diyerek şehrimize bu alanda bir ilki yaşatarak kendisinin diğer özel öğrencilerimize de iyi bir örnek olduğunu vurguladı. 

Müdürümüz Aydın ALBAK, Özel Çocukların da çok güzel başarılar elde edebileceğini ve yeteneklerinin keşfedilip diğer branşlarda da başarılar göstereceğine inancını dile getirip başarılı öğrencimiz Hüseyin Said ELMASOĞLU'na çıkacağı maçlarda başarılar diledi.

21-02-2024

21-02-202421-02-2024

Adnan Menderes Mh. Valilik Binası 80020 Merkez / Osmaniye - 03288261783

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.